Kolejne spotkanie z sołtysami i przewodniczącymi osiedli | Konstancin-Jeziorna

Kolejne spotkanie z sołtysami i przewodniczącymi osiedli

16-06-2021

We wtorek (15 czerwca) burmistrz Kazimierz Jańczuk spotkał się z sołtysami gminy Konstancin-Jeziorna oraz przewodniczącymi zarządów osiedli. Na posiedzeniu omówiono sprawy bieżące, w tym m.in. realizację funduszu sołeckiego i planowane zadania inwestycyjne.

Spotkania władz samorządowych z sołtysami i przewodniczącymi zarządów osiedli są w Konstancinie-Jeziornie tradycją. Pierwsze w tym roku zebranie odbyło się we wtorek (15 czerwca) w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Poruszono na nim wiele tematów.

Podsumowanie i plany

I tak burmistrz Kazimierz Jańczuk przedstawił m.in. sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu gminy, a kierownicy wybranych komórek organizacyjnych magistratu – stopień realizacji poszczególnych zadań ujętych w tegorocznym funduszu sołeckim. Mowa była także o planowanych inwestycjach, m.in. rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie czy budowie sieci wodno-kanalizacyjnych na terenach wiejskich. – Od wielu lat naszym priorytetem jest podnoszenie standardów życia naszych mieszkańców – zaznaczył przy tym Kazimierz Jańczuk. – Jest to możliwe poprzez budowę m.in. sieci wodno-kanalizacyjnych, dróg, oświetlenia, a także inwestowanie w oświatę, czyli w przyszłość naszych dzieci.

Sprawy bieżące

Z kolei Dariusz Zieliński, drugi zastępca burmistrza gminy, poprosił sołtysów o wsparcie i zachęcenie mieszkańców do aktywnego i licznego uczestnictwa w trwającym spisie powszechnym oraz poinformował o uruchomieniu w urzędzie punktu konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”. Spotkanie było też okazją do rozmowy o bieżących sprawach i problemach w sołectwach.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.

    Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

    Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
  • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.

    Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

    Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.