Kolejność projektów na kartach do głosowania | Konstancin-Jeziorna

Kolejność projektów na kartach do głosowania

04-08-2022

Znamy kolejność projektów na kartach do głosowania w Budżecie Partycypacyjnym Gminy Konstancin-Jeziorna 2023. Została ona ustalona w drodze losowania. Na pomysły mieszkańców będzie można głosować od 1 do 15 września – przez Internet lub stacjonarnie.

Już 1 września rusza głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna – edycja 2023. Mieszkańcy będą wybierać spośród 13 zadań (3 inwestycyjno-remontowych i 10 pozostałych, obejmujących m.in. kulturę, sport, rekreację i ochronę środowiska), które przeszły weryfikację pod względem formalnym i merytorycznym.

Wiele ciekawych pomysłów

Kolejność projektów na kartach do głosowania została ustalona w drodze losowania. Oto ona:

Lista projektów inwestycyjno-remontowych:

 1. Poprawa bezpieczeństwa przy szkołach podstawowych – skrzyżowania na wyniesieniu (wartość szacunkowa zadania – 57 600 zł).
 2. Poprawa estetyki i doświetlenie terenu działki przy ul. Wspólnej 1/3 w Bielawie (wartość szacunkowa zadania – 85 000 zł).
 3. Zakup i ułożenie kostki brukowej przy Domu Ludowym w Czernidłach (wartość szacunkowa zadania – 76 875 zł).

Lista projektów pozostałych:

 1. Ćwiczenia w Opaczy (wartość szacunkowa zadania – 16 500 zł).
 2. Hip Hop Festiwal 2023 (wartość szacunkowa zadania – 25 000 zł).
 3. Badanie czystości wody rzeki Jeziorki oraz rzeki Małej na terenie gminy Konstancin-Jeziorna (wartość szacunkowa zadania – 18 000 zł).
 4. Joga – doskonalenie ciała i umysłu (wartość szacunkowa zadania – 22 436 zł).
 5. Szyjący Cieciszew – warsztaty, zajęcia rękodzielnicze (wartość szacunkowa zadania – 24 900 zł).
 6. Klub Talentów Grapa (wartość szacunkowa zadania – 16 880 zł).
 7. Organizacja zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci w okresie wakacji z trenów wiejskich – południowych sołectw w gminie Konstancin- Jeziorna (wartość szacunkowa zadania – 25 000 zł).
 8. Klub Gier Bitewnych „Hugonówka” (wartość szacunkowa zadania – 16 985 zł).
 9. Działalność koncertowa Konstancińskiego Chóru Kameralnego (wartość szacunkowa zadania – 24 985 zł).
 10. Ekospływy kajakowe rzeką Jeziorką (wartość szacunkowa zadania – 9 000 zł).

Zasady głosowania

Na swoich faworytów mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna (bez względu na wiek) będą mogli głosować do 15 września – poprzez platformę internetową dostępną na stronie: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl lub w jednym ze stacjonarnych punktów głosowania (ich wykaz opublikujemy w terminie późniejszym). Każda osoba może zagłosować tylko raz, wybierając z listy dowolny projekt lub dwa – jeden z grupy projektów inwestycyjno-remontowych i jeden z pozostałych.

Wyniki we wrześniu

Szansę na realizację mają tylko te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania kwoty przeznaczonej na ich realizację w danej grupie. Do rozdysponowania jest 300 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe (minimalna liczba głosów – 150) i 100 tys. zł na pozostałe (minimalna liczba głosów – 100). Te kwoty pozwolą na realizację wielu ciekawych pomysłów. Z opisem poszczególnych zadań dopuszczonych do głosowania można zapoznać się na stronie internetowej: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl, zakładka: Projekty. Listę zwycięzców poznamy pod koniec września.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Starszy mężczyzna wręcza dzieciom komputer przenośny w pudełku.

  Gmina przekazała laptopy dla dzieci z rodzin popegeerowskich

  Gmina Konstancin-Jeziorna we wtorek (9 sierpnia) przekazała sprzęt komputerowy w ramach programu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR". Nowe laptopy trafiły do uczniów z rodzin, których członkowie pracowali dawniej w Państwowych Gospodarstwach Rolnych.
 • Mężczyźni w strojach strażackich prezentują urządzenie – nagrzewnicę, w tle fragment czerwonego namiotu.

  Nowy sprzęt ratowniczy dla OSP Bielawa

  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie ponownie nawiązała partnerską współpracę z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A. W ramach dobrosąsiedzkiej pomocy druhowie otrzymali wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego.