Komputery dla dzieci z rodzin popegeerowskich | Konstancin-Jeziorna

Komputery dla dzieci z rodzin popegeerowskich

08-10-2021

Gmina Konstancin-Jeziorna planuje aplikować o środki z programu Polska Cyfrowa na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin popegeerowskich. W związku z tym zapraszamy mieszkańców do składania w Urzędzie Miasta i Gminy oświadczeń uczestnictwa w projekcie. Jest na to czas do 22 października do godz. 15.00.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa prowadzi nabór wniosków do programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”. Gmina Konstancin-Jeziorna zamierza do niego przystąpić i ubiegać się o środki na zakup sprzętu komputerowego, akcesoriów oraz usług internetowych dla uczniów byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.

Nabór wniosków

W związku z tym zapraszamy uprawnionych mieszkańców gminy do składania w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oświadczeń (do pobrania poniżej) uczestnictwa w projekcie. Należy w nich podać m.in.: nazwę oraz adres szkoły, do której uczęszcza uczeń oraz dane osoby – krewnego w linii prostej – która była pracownikiem PGR-u.

Oświadczenia należy:

 • wrzucić do skrzynki podawczej w holu urzędu (wejście od ul. Kolejowej)
  lub
 • przesłać pocztą na adres: Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna). 

Jest na to czas do 22 października do godz. 15.00 (decyduje data wpływu dokumentów do urzędu).

Komputery dla uczniów

Za otrzymane z programu środki gmina Konstancin-Jeziorna będzie mogła zakupić, a następnie przekazać zgłoszonym uczestnikom:

 • sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami;
 • usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

Wszystkich niezbędnych informacji udzielają pracownicy Biura Pozyskiwania Środków Zewnętrznych UMiG pod numerem telefonu: 22 484 24 82. 

logotypy
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis oblodzenie. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie

  Pogoda znów zrobi się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od północy do godz. 7.00 w sobotę (4 lutego). Drogi i chodniki mogą być śliskie.
 • Grafika wektorowa. Napis informujący o naborze do grup tematycznych wśród ekspertów i członków NGO, na tle warszawskich wieżowców.r

  Poszukiwani eksperci i przedstawiciele trzeciego sektora

  Stowarzyszenie Metropolia Warszaw przedłużyło nabór ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Zgłoszenia od kandydatów będą przyjmowane do 17 lutego 2023 r.