Koncert piosenki turystycznej i ekologicznej | Konstancin-Jeziorna

Koncert piosenki turystycznej i ekologicznej

20-04-2022

Już w najbliższy piątek (22 kwietnia) o godz. 15.00, w Szkole Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie, odbędzie się koncert laureatów Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz gminy Kazimierz Jańczuk.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej i Ekologicznej organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie po raz pierwszy. – Jego główne cele to upowszechnianie idei ekologicznej, popularyzacja treści o otaczającej nas przyrodzie oraz uwrażliwianie na jej ochronę – wyjaśnia Karina Zielonka, nauczycielka muzyki w SP nr 1 i jego pomysłodawczyni. – Do tego dochodzi jeszcze rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, które jest szczególnie istotne po miesiącach nauki zdalnej w czasie pandemii.

Finałowe przesłuchania

Do konkursu zgłosiło się 15 kandydatów z różnych szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. W pierwszym etapie uczestnicy proszeni byli o przygotowanie nagrań wideo z wykonaniem wybranych przez siebie utworów i zgłoszenie ich on-line. W dwóch kategorii wiekowych (klasy 1–3 i klasy 4–8) do drugiego etapu zakwalifikowało się 7 solistów oraz jeden zespół. W najbliższy piątek (22 kwietnia), w Dzień Ziemi, zaplanowano finałowe przesłuchania. Występy uczniów oceni jury w składzie: wspomniana już Karina Zielonka; Tatiana Trojanowska – absolwentka studiów wokalno-aktorskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i doktoranckich studiów muzykologicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, laureatka 4 Festiwalu Piosenki Anny German „Eurydyka” oraz Krzysztof Zielonka – realizator dźwięku, pianista i nauczyciel muzyki. Nazwiska laureatów poznamy o godz. 15.00 podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w Jedynce przy ul. Wojewódzkiej 12. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.

Ważna edukacja

Wiedza oraz budowanie świadomości ekologicznej to bardzo ważny temat, który powinien być obecny już w pierwszych etapach edukacji. Szkoła Podstawowa nr 1 w Konstancinie-Jeziornie realizuje szereg tego typu działań, w które wpisuje się także opisany tu konkurs. Jest to pierwsza jego edycja, zatem trzymamy kciuki, aby inicjatywa się rozwinęła i w kolejnych latach angażowała młodzież do działań artystycznych na rzecz popularyzacji świadomości ekologicznej.

 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Elektryk naprawiający latarnię uliczną na wysokości.

    Trwa konserwacja gminnego oświetlenia ulicznego

    Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna prowadzone są prace konserwacyjne oświetlenia ulicznego. W związku z tym lampy mogą być czasowo włączane także przed zmrokiem. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
  • Dokumenty firmowe i pieniądze

    Koniec świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców z…

    Koniec wsparcia dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wnioski o świadczenie pieniężne z tego tytułu będą przyjmowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie tylko do końca lipca i wypłacane wyłącznie za okres do 30 czerwca br.