Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne | Konstancin-Jeziorna

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

15-02-2022

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Na jego laureatów czekają cenne nagrody rzeczowe i pieniężne. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 kwietnia.

Konkurs organizowany jest po raz 19. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – oraz pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Warsztat pracy i audyt

W ramach konkursu właściciele gospodarstw rolnych mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, a także poddania swojej farmy profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa. Przeprowadzi go komisja konkursowa, w której skład wchodzą specjaliści z zakresu BHP w rolnictwie reprezentujący m.in. KRUS, ARiMR, PIP, a także przedstawiciele ośrodków doradztwa rolniczego, ochotniczych straży pożarnych i innych instytucji działających w środowisku wiejskim.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 22 kwietnia (warunkiem udziału jest podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przez co najmniej jednego ze współwłaścicieli gospodarstwa). Do 8 lipca planowane jest zakończenie etapu wojewódzkiego. Z kolei wizytacje w gospodarstwach mają być prowadzone w lipcu i w sierpniu (termin uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w kraju). Na laureatów konkursu czekają cenne nagrody rzeczowe i pieniężne. 

Informacje

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Piasecznie przy ul. Ludowej 7 (nr. tel.: 22 737 54 10, 22 737 54 17; e-mail: piasecznoatkrus [dot] gov [dot] pl). Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.krus.gov.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.

    Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

    W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
  • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.

    Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

    W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.