Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne | Konstancin-Jeziorna

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

15-02-2022

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Na jego laureatów czekają cenne nagrody rzeczowe i pieniężne. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 kwietnia.

Konkurs organizowany jest po raz 19. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – oraz pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Warsztat pracy i audyt

W ramach konkursu właściciele gospodarstw rolnych mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, a także poddania swojej farmy profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa. Przeprowadzi go komisja konkursowa, w której skład wchodzą specjaliści z zakresu BHP w rolnictwie reprezentujący m.in. KRUS, ARiMR, PIP, a także przedstawiciele ośrodków doradztwa rolniczego, ochotniczych straży pożarnych i innych instytucji działających w środowisku wiejskim.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 22 kwietnia (warunkiem udziału jest podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przez co najmniej jednego ze współwłaścicieli gospodarstwa). Do 8 lipca planowane jest zakończenie etapu wojewódzkiego. Z kolei wizytacje w gospodarstwach mają być prowadzone w lipcu i w sierpniu (termin uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w kraju). Na laureatów konkursu czekają cenne nagrody rzeczowe i pieniężne. 

Informacje

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Piasecznie przy ul. Ludowej 7 (nr. tel.: 22 737 54 10, 22 737 54 17; e-mail: piasecznoatkrus [dot] gov [dot] pl). Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.krus.gov.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.