Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich, do wygrania 10 tys. zł | Konstancin-Jeziorna

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich, do wygrania 10 tys. zł

20-01-2023
fot. www.gov.pl

Aż 10 tys. zł można wygrać w ogólnopolskim konkursie dla kół gospodyń wiejskich. Tematem przewodnim jego tegorocznej edycji są polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe. Zgłoszenia będą przyjmowane do 12 marca 2023 roku.

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej organizuje Kancelaria Prezydenta RP. Tematem przewodnim jego tegorocznej edycji są polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe.

Zasady konkursu

Adresatami konkursu są koła gospodyń wiejskich wpisane do krajowego rejestru (na mocy ustawy z 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich), koła działające na podstawie ustawy z 8 października 1982 r. o społeczno-zawodowych organizacjach rolników, a także stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym jest m.in. rozwój kultury ludowej, promocja i pielęgnowanie tradycji, a także działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Konkurs składa się z dwóch etapów – wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Wzorem poprzednich edycji, etap wojewódzki odbędzie się w formule online, natomiast ogólnopolski planowany jest jako wydarzenie stacjonarne w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego (w lipcu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy, małżonki prezydenta RP). Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszeniową oraz przygotować krótki materiał audiowizualny dotyczący reprezentowanego koła (nie dłuższy niż 120 sekund), promujący jego działalność. Wszystko, łącznie z potwierdzeniem wpisu do odpowiedniego rejestru, należy przesłać na adres e-mail: konkurs [dot] KGWatprezydent [dot] pl.

Wyniki i nagrody

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi we wrześniu podczas Dożynek Prezydenckich 2023 w Warszawie. A jest o co powalczyć. Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca jest 10 tys. zł, a także wizyta pierwszej damy w siedzibie zwycięskiego koła. Drugie miejsce zdobędzie 6 tys. zł, a trzecie – 4 tys. zł. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek
Do pobrania
Załącznik Size
Regulamin III edycji Konkursu 481.96 KB
Karta zgłoszeniowa 386.33 KB
Plakat informacyjny 808.91 KB

Najnowsze aktualności

  • Na zdjęciu uśmiechnięta kobieta – seniorka (krótkie siwe włosy, czarne okulary, ubrana jest w niebieską bluzkę), kobieta trzyma tabliczkę, z napisem: w pierwszym wierszu: Masz pomysł? w drugim wierszu: Złóż wniosek!

    Złóż wniosek w ramach inicjatywy lokalnej

    Masz pomysł na ciekawe przedsięwzięcie w swojej okolicy? Złóż do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wniosek o jego wsparcie w ramach inicjatywy lokalnej. Nabór projektów trwa do 28 lutego.
  • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ściana z logo gminy

    Jest praca – poszukiwani inspektorzy i specjaliści

    Praca czeka na człowieka. Poszukiwani są inspektorzy, główny specjalista ds. kontroli wewnętrznej, strażnik i księgowa. Nabory na wolne stanowiska prowadzą Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Szkoła Podstawowa nr 3. Do obsadzenia jest 5 wakatów.