Konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” | Konstancin-Jeziorna

Konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi”

18-07-2022

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosił ogólnopolski konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi”. Swoje filmy mogą zgłaszać do niego młodzi twórcy amatorzy mieszkający poza miastami. Mają na to czas do 30 września 2022 r. 

Konkurs filmowy „Świat się kręci wokół wsi” skierowany jest do filmowców amatorów mieszkających poza miastami, którzy za pomocą filmowego języka mają m.in. opowiedzieć o tym jak w ostatnim czasie zmieniła się ich wieś oraz jak ważna jest praca rolników. Chodzi o to, aby obalić stereotypy i przedstawić pozytywny, nowoczesny wizerunek wsi oraz zawodu rolnika – jego wszechstronność oraz budowanie potencjału społecznego i gospodarczego dzięki pracy i efektywnemu wykorzystywaniu środków unijnych. 

Jak się zgłosić?

Na stronie internetowej www.gov.pl dostępne są m.in. regulamin konkursu, z którym należy się zapoznać oraz druk formularza zgłoszeniowego. Trzeba go wypełnić, a jego skan przesłać na adres e-mail: konkurs [dot] filmowyatminrol [dot] gov [dot] pl (oryginał dokumentu należy wysłać pocztą do organizatora). Następnie zapisać film w chmurze pod adresem https://chmura.minrol.gov.pl. Na to wszystko jest czas do 30 września 2022 r. do godz. 23:59. 

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 40 roku życia, w dwóch kategoriach wiekowych:

 • osoby w wieku od 16 do 25 lat, mieszkające na wsi –  należy pokazać swoją perspektywę życia poza miastem, jako miejsca rozwoju zawodowego i planowania przyszłości;
 • młodzi rolnicy w wieku do 40 lat – należy podzielić się swoją historią, pokazać osiągnięcia i determinacje w rozwijaniu swojego gospodarstwa oraz poprawie jego konkurencyjności na rynku z wykorzystaniem środków unijnych.

Nagrody

Najlepsze filmy konkursowe, w każdej z dwóch kategorii, zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi.

 • za zajęcie I miejsca – 6 000 zł brutto;
 • za zajęcie II miejsca – 4 000 zł brutto;
 • za zajęcie III miejsca – 2 500 zł brutto.

Ponadto w każdej kategorii dopuszcza się przyznanie wyróżnień w wysokości 1 000 zł brutto oraz upominków rzeczowych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.gov.pl.

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.

  Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

  W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
 • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.

  Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

  W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.