Konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu" | Konstancin-Jeziorna

Konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu"

21-06-2021

Już po raz szesnasty Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje konkurs fotograficzny „Mazowsze bliskie sercu”. Jest on skierowany do fotografów amatorów znających miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest „Odpocznij na Mazowszu”. Termin nadsyłania zdjęć to 16 lipca 2021 r. 

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:

 • Odpocznij na Mazowszu – aktywnie,
 • Odpocznij na Mazowszu – z pasją,
 • Odpocznij na Mazowszu – z kulturą.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy wykonać zdjęcie nawiązujące do jednej z kategorii konkursowych. Liczy się treść przekazu oraz jakość nadesłanych fotografii. Każdy z uczestników może zgłosić tylko jedną pracę. Do zdjęcia należy dołączyć formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie www.mazovia.pl) i całość przesłać do 16 lipca 2021 r. na adres: konkurs [dot] fotograficznyatmazovia [dot] pl. Nadesłane prace oceni jury konkursu.

Kto może wziąć udział?

Konkurs adresowany jest do fotografów amatorów. Z udziału w nim wyłączone są: osoby zajmujące się zawodowo fotografią; absolwenci uczelni plastycznych i filmowych z tytułem magistra bądź licencjata albo tytułem równorzędnym, potwierdzającym wykształcenie wyższe na tym samym poziomie, a także nauczyciele akademiccy takich uczelni; osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat zdobyły nagrodę w konkursie lub brały udział w warsztatach organizowanych w ramach konkursu; pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Czekają nagrody pieniężne

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się jednoetapowo. Spośród nadesłanych prac, jury oceni i wybierze do 12 zwycięskich fotografii. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne:

 • 1. miejsce  – 2 tys. zł – w każdej z kategorii konkursowych;
 • 2. miejsce – 1,5 tys. zł. – w każdej z kategorii konkursowych;
 • 3. miejsce – 1 tys. zł – w każdej z kategorii konkursowych;
 • do trzech wyróżnień – po 800 zł każde;
 • nagroda publiczności – 1  tys. zł.

Internauci zdecydują

Wybrane przez jury zdjęcia wezmą również udział w głosowaniu internetowym. Odbędzie się ono na profilu facebookowym Mazowsze Serce Polski. Uczestnik konkursu, którego fotografia zdobędzie najwięcej głosów – lajków otrzyma nagrodę publiczności.

Weekendowe warsztaty fotograficzne

Dodatkowo dla laureatów konkursu Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizuje weekendowe warsztaty fotograficzne. Warsztaty odbędą się we wrześniu lub październiku 2021 r. Forma organizacji warsztatów (wyjazdowe lub on-line) będzie uzależniona od sytuacji i obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. 

Dodatkowe informacje

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać również telefonicznie: 22 597 96 16 , 22 597 95 32 (pn.– pt. w godz. 9.00–15.00) lub wysyłając zapytanie na adres e-mail: konkurs [dot] fotograficznyatmazovia [dot] pl.

Autor
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Najnowsze aktualności

 • Lampa oświetlenia ulicznego

  Kolejne ograniczenia w nocnym oświetleniu ulic

  Ul. Przesmyckiego, al. 1000-lecia Państwa Polskiego i ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Jeziorki – to kolejne lokalizacje, w których latarnie nocami świecą krócej lub tylko częściowo. Wszystko w związku z trudną sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz ustawą, która zobowiązuje gminy do oszczędzania.
 • Kobieta trzyma w ręku mikrofon i do niego mówi.

  Przyznano nagrody za wybitne wyniki sportowe

  Konstanciński samorząd przyznał nagrody pieniężne za wybitne wyniki sportowe w sezonie 2021/2022. Wyróżnionych zostało 38 zawodników reprezentujących aż szesnaście dyscyplin. Pula nagród wyniosła w tym roku prawie 40 tys. zł.