Konstancin-Jeziorna na mapie konkursu „Genialne Miejsca” | Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna na mapie konkursu „Genialne Miejsca”

14-06-2022

Konstancińska Dwójka została nagrodzona w wojewódzkim finale konkursu „Genialne Miejsca”. Zadaniem uczestników było stworzenie gry on-line przedstawiającej okolicę i historię miejsca, w którym mieszkają.

Organizatorem konkursu „Genialne Miejsca na mapie” jest Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI). Jego uczestnicy mieli za zadanie przygotować, w specjalnej aplikacji, prezentację – w postaci gry online lub wirtualnego escape roomu – na temat miejscowości, w której mieszkają.

W czwartek (9 czerwca) w warszawskiej siedzibie PTI, drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie w składzie Kalina Misiak – kapitan, Matylda Rzepecka, Łucja Januszko, Laura Kamińska i Zuzanna Kamać wzięła udział w finale mazowieckiego konkursu „Genialne Miejsca”. Po zaprezentowaniu gry on-line, opowiadającej historię kolejki wilanowskiej, autorki otrzymały nagrody, m.in. bilety do Centrum Nauki Kopernik i do kina Blue City, plecaki oraz zestaw różnych gadżetów. Sama gra trafiła na ogólnopolską mapę „Genialnych Miejsc”.   

Zagadka hrabiego Konstantego

Informatyczne zadanie w postaci realizacji interaktywnej gry on-line wykonały uczennice z klasy 7a Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. Cały projekt realizowany był  pod okiem nauczyciela historii Wojciecha Guszkowskiego. Założeniem gry jest odszukanie ukrytego skarbu hrabiego Konstantego. Aby do niego dotrzeć, trzeba rozwiązać zagadki i odnaleźć mapę, której fragmenty zostały ukryte na sześciu stacjach kolejki. Poszukiwania można rozpocząć na stronie projektu.

Nauka poprzez zabawę

Twórczynie projektu musiały, stworzyć zespół i podzielić się zadaniami.  Zapoznać się z historią kolejki wilanowskiej, dotrzeć do archiwalnych fotografii, wykonać współczesne zdjęcia, a przede wszystkim opracować koncepcję gry. Konieczne było także napisanie regulaminu i instrukcji do projektu oraz poszczególnych zadań dla uczestników, którzy zechcą podążyć historycznym kolejowym szlakiem. – Jesteśmy dumne, że udało się to wszystko wykonać i nasza gra znalazła się na ogólnokrajowej mapie i teraz każdy w Polsce będzie mógł w nią zagrać – stwierdziły autorki projektu. – Mamy nadzieję, że nasza praca przyczyni się do promocji naszego miasta w kraju – jego historii oraz zabytków.

Całemu zespołowi serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich do odkrywania tajemnic i poznania historii kolejki wilanowskiej.

Galeria zdjęć: [photo-gallery:2365]

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Dzieci bawiące się klockami, siedzą na podłodze w przedszkolu.

    Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów…

    W poniedziałek (5 maja) rusza nabór uzupełniający do miejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W dziewięciu placówkach dostępnych jest jeszcze łącznie 109 wolnych miejsc. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.
  • Grafika informacyjna zapraszająca mieszkańców sołectw i osiedli na cykl spotkań z burmistrzem Michałem Wiśniewskim, dotyczących inwestycji, planów i potrzeb lokalnej społeczności.

    7 maja spotkanie z mieszkańcami Piasków, Cieciszewa i…

    Przed nami czwarte spotkanie z burmistrzem gminy Konstancin-Jeziorna w ramach cyklu „Porozmawiajmy o waszej okolicy”. Tym razem zaproszenie kierowane jest do mieszkańców sołectw Piaski, Cieciszew i Dębówka. Zebranie odbędzie się 7 maja o godz. 18.00 w Domu Ludowy w Cieciszewie.