Konstancin-Jeziorna szykuje się na święta – trwa montaż dekoracji | Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna szykuje się na święta – trwa montaż dekoracji

11-12-2025
fot. A. Piętka

Na ulicach Konstancina-Jeziorny rozbłysły pierwsze świąteczne dekoracje. Ozdoby świetlne pojawiły się już m.in. na ul. Warszawskiej i ul. Wilanowskiej, a także na ratuszu i w Parku Zdrojowym. Świąteczna iluminacja będzie towarzyszyć mieszkańcom i gościom aż do końca stycznia.

Na konstancińskich ulicach trwa montaż świątecznej iluminacji. W tym roku przestrzeń publiczną rozświetli łącznie ponad 300 dekoracji. Pierwsze ledowe gwiazdy pojawiły się już m.in. na ul. Warszawskiej i ul. Piaseczyńskiej, a w najbliższych dniach ozdoby zawisną również na latarniach przy ul. Wilanowskiej, ul. Józefa Piłsudskiego i ul. Bolesława Prusa. Tegoroczną nowością są efektowne zimowe ornamenty umieszczone na głównych rondach.

Świąteczne akcenty rozbłysły także w przestrzeniach najbardziej odwiedzanych przez mieszkańców. Park Zdrojowy zyskał nastrojowe dekoracje, a fasadę ratusza ozdobiły ledowe kurtyny i grafika z życzeniami świąteczno-noworocznymi. Po Nowym Roku instalacja zmieni charakter – w styczniu, tuż przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zastąpi ją gigantyczne czerwone serce, symbol tej ogólnopolskiej akcji. Nie zapomniano również o miejskich instytucjach – niedaleko siedziby Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Mostowej stanęła świąteczna choinka. Świąteczna iluminacja będzie towarzyszyć mieszkańcom i gościom aż do końca stycznia.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika

    Komunikacja lokalna bliżej mieszkańców! Zmiany od 1 kwietnia

    Szykują się duże zmiany w komunikacji lokalnej. Od 1 kwietnia linia L14 wróci na swoją dawną trasę, L15 przejmie część jej obecnego przebiegu i pojedzie zmienionym wariantem, a L28 zyska zupełnie nowy układ połączeń. Wróci także linia L21.
  • grafika

    Nowy kompleks sportowy w Opaczy – umowa z wykonawcą…

    Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na budowę zespołu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy. Inwestycję zrealizuje firma Giermakowska Roboty Drogowe i Brukarskie – Budowa Kortów Tenisowych. W najbliższych dniach teren budowy zostanie przekazany wykonawcy.