Konstancinianin mistrzem Mazowsza w siatkówce plażowej | Konstancin-Jeziorna

Konstancinianin mistrzem Mazowsza w siatkówce plażowej

17-06-2021
Arkadiusz Kapitan (3. od lewej), fot. KSPS Konstancin-Jeziorna

Kolejny sukces sportowca z Konstancina-Jeziorny. Arkadiusz Kapitan zdobył tytuł mistrza Mazowsza w siatkówce plażowej w kategorii junior. Zwycięstwo zapewniło mu bezpośredni awans do finałów mistrzostw Polski. Gratulujemy!

Zawodnik Klubu Sportowego Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Konstancin-Jeziorna odniósł duży sukces. Arkadiusz Kapitan wywalczył tytuł mistrza Mazowsza w siatkówce plażowej w kategorii junior. W meczu o 1. miejsce grał w parze z Bartłomiejem Jankowskim z Klubu Sportowego Metro Warszawa. Po ciężkiej i zaciętej walce, w padającym deszczu, wygrali w setach 2:1. Ich rywalami byli Maciej Pszczoła i Jakub Woźniak z sekcji piłki siatkowej chłopców MKS MDK Warszawa. Zwycięstwo zapewniło sportowcom bezpośredni awans do finałów mistrzostw Polski. Organizatorem zawodów, które rozegrano w dn. 12–13 czerwca br., był Mazowiecki Warszawski Związek Piłki Siatkowej.

Siatkówka we krwi

Konstanciński mistrz Mazowsza swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 10 lat. – Od zawsze była ona obecna w naszej rodzinie – przyznaje Arkadiusz Kapitan. – W siatkówkę grał mój tata, a obecnie gra także moje rodzeństwo – siostra i brat.

Młody sportowiec przez krótki czas trenował w warszawskich klubach. Teraz systematycznie podnosi swoje siatkarskie umiejętności w Klubie Sportowym Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Konstancin-Jeziorna, pod czujnym okiem trenerów – Mirosława i Tymoteusza Kapitanów. W 2020 r. startował w mistrzostwach Polski kadetów, gdzie zajął 9. miejsce, a rok wcześniej w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w Kołobrzegu. Tam wywalczył 3. miejsce. 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.

    Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

    Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
  • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.

    Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

    Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.