Konstancińska artystka odznaczona medalem Gloria Artis | Konstancin-Jeziorna

Konstancińska artystka odznaczona medalem Gloria Artis

25-05-2022

Rozpoczęcie 40. sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny poprzedziła ceremonia wręczenia medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Teodorze Kurek, artystce malarce mieszkającej na terenie naszej gminy. Odznaczenie wręczyła Elżbieta Rączka, prezeska Oddziału Mazowieckiego Związku Artystów Plastyków.

W środę (25 maja), tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” odebrała konstancińska malarka Teodora Kurek. Odznaczenie zostało przyznane w 2020 r. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale ze względu na pandemię ceremonia jego wręczenia musiała zostać przesunięta w czasie. Artystka odebrała order z rąk Elżbiety Rączki, prezeski Oddziału Mazowieckiego Związku Artystów Plastyków. Laureatce pogratulowali Kazimierz Jańczuka, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, oraz Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej.

Teodora Kurek najbardziej odnajduje się w malarstwie olejnym, ale zdarza jej się również pracować akwarelami i pastelami. Jej obrazy pojawiły się na ponad stu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, od wielu lat bierze udział w Otwartych Ogrodach Konstancina. Prace malarki znajdują się w zbiorach galerii oraz prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Galeria zdjęć

 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Duża sala, na krzesłach siedzi około 40 osób

    Mieszkańcy i właściciele działek postulują zmianę trasy…

    Właściciele nieruchomości, na których planowana jest budowa gazociągu wysokiego ciśnienia z Gass do Elektrociepłowni Siekierki, sprzeciwiają się proponowanemu przebiegowi inwestycji. Ich postulaty, m.in. o wyznaczenie nowych wariantów tras, władze gminy przekazały wojewodzie mazowieckiemu.
  • Wejście do pomieszczenia, w który siedzą osoby.

    Wybory 2024: Skład i harmonogram pracy Miejskiej Komisji…

    Znamy skład oraz harmonogram pracy na najbliższe dni Miejskiej Komisji Wyborczej w Konstancinie-Jeziornie, która będzie czuwać nad przebiegiem wyborów samorządowych w naszej gminie. Jej siedziba mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77.