Konstancińska artystka odznaczona medalem Gloria Artis | Konstancin-Jeziorna

Konstancińska artystka odznaczona medalem Gloria Artis

25-05-2022

Rozpoczęcie 40. sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny poprzedziła ceremonia wręczenia medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Teodorze Kurek, artystce malarce mieszkającej na terenie naszej gminy. Odznaczenie wręczyła Elżbieta Rączka, prezeska Oddziału Mazowieckiego Związku Artystów Plastyków.

W środę (25 maja), tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” odebrała konstancińska malarka Teodora Kurek. Odznaczenie zostało przyznane w 2020 r. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale ze względu na pandemię ceremonia jego wręczenia musiała zostać przesunięta w czasie. Artystka odebrała order z rąk Elżbiety Rączki, prezeski Oddziału Mazowieckiego Związku Artystów Plastyków. Laureatce pogratulowali Kazimierz Jańczuka, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, oraz Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej.

Teodora Kurek najbardziej odnajduje się w malarstwie olejnym, ale zdarza jej się również pracować akwarelami i pastelami. Jej obrazy pojawiły się na ponad stu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, od wielu lat bierze udział w Otwartych Ogrodach Konstancina. Prace malarki znajdują się w zbiorach galerii oraz prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Galeria zdjęć

 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

    29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
  • Traktor na polu uprawnym.

    Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

    Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.