Konstancińska Jedynka otrzymała akredytację Erasmus+ | Konstancin-Jeziorna

Konstancińska Jedynka otrzymała akredytację Erasmus+

07-02-2024

Wielki sukces Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. Placówka znalazła się w prestiżowym gronie 100 szkół z całej Polski, które otrzymały akredytację programu Erasmus+. Oznacza to, że przez najbliższe 5 lat kadra nauczycielska będzie brała udział m.in. w zagranicznych kursach metodycznych, a uczniowie wyjadą na wymiany szkolne. Gratulujemy. 

We wtorek (6 lutego ) Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o akredytację w sektorze edukacji szkolnej. W prestiżowym gronie 100 szkół, które ją otrzymały znalazła się konstancińska Jedynka. 

W prestiżowym gronie

– To wielki sukces, bo przyznanie akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na wnioskowane działania – mówi Paulina Karczmarczyk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. – Przez najbliższe 5 lat (od września 2024 r.) nasza kadra nauczycielska będzie miała możliwość m.in. szkolić się na kursach metodycznych i obserwować pracę nauczycieli w szkołach w Unii Europejskiej, a uczniowie brać udział w licznych wymianach szkolnych. Jest to niezwykła szansa dla całej społeczności szkolnej na podniesienie swoich kompetencji, rozwinięcie skrzydeł oraz poznanie nowych ludzi, kultur i tradycji. O akredytację ubiegało się 579 placówek z całej Polski. 

Liczy się doświadczenie

Przypomnijmy. Przyznana akredytacja to nie jedyne wyróżnienie Jedynki w programie Erasmus+. W ostatnich dwóch latach szkoła z sukcesem startowała w konkursach grantowych. I tak na rok szkolny 2023/2024 uzyskała dofinasowanie w wysokości 60 tys. euro. i realizuje projekt „Let's focus on water – joining hands across borders”. Dzięki niemu m.in. już wiosną uczniowie odwiedzą rówieśników z Grecji (Wyspy Jońskie), a jesienią pojadą do Hiszpanii (miejscowość Jerez) oraz Rumunii (miasto Braszów) i będą realizowali razem różnego rodzaju przedsięwzięcia ekologiczne. Natomiast w roku szkolnym 2022/2023 Jedynka przeprowadziła projekt „Let's go ECO and get inclusive with our school!”, na który otrzymała grant w wysokości 30 tys. euro. Pozwolił on m.in. na udział nauczycieli w kursach metodycznych, które odbyły się w Irlandii, na hiszpańskiej Teneryfie oraz na Islandii. Z kolei uczniowie odwiedzili partnerską szkołę w Niemczech.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.