Konstancińskie szkoły gotowe na przyjęcie uczniów | Konstancin-Jeziorna

Konstancińskie szkoły gotowe na przyjęcie uczniów

30-08-2023
Szkoła w Słoczynie zmieniła się nie do poznania

Tegoroczne wakacje są już na finiszu, podobnie jak remonty w konstancińskich placówkach oświatowych. Mniejsze lub większe prace zostały przeprowadzone we wszystkich gminnych szkołach podstawowych. Największa niespodzianka czeka na uczniów Czwórki w Słomczynie.

Czas letniej przerwy w nauce w placówkach oświatowych to okres wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego. W ostatnich miesiącach mniejsze lub większe prace remontowe prowadzone były we wszystkich gminny podstawówkach. Ich skala była różna i uzależniona od potrzeb konkretnego miejsca.    

Szkoły w remoncie

W Jedynce przy ul. Wojewódzkiej 12 pojawiło się m.in. nowe oświetlenie LED, a w oddziale przedszkolnym zamontowano wyjście ewakuacyjne, okno z drzwiami, oraz wymieniono drzwi na przeciwpożarowe. Ponadto odświeżono ściany w salach lekcyjnych, zainstalowano lokalną sieć komputerową i rozbudowano system monitoringu. Prace remontowe prowadzone były także w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Stefana Żeromskiego 15. W oddziale zerowym zamontowano dodatkowe oświetlenie awaryjne i wyjście ewakuacyjne oraz drzwi przeciwpożarowe. Odnowione zostały również parkiet i ściany sali gimnastycznej (zdemontowano stare płyty ze ścian, które następnie wyrównano i pomalowano). W Trójce przy ul. Bielawskiej 57 z kolei wyremontowano kotłownię oraz łazienki w oddziale przedszkolnym, w którym wymieniono drzwi na przeciwpożarowe. Najwięcej jednak działo się na szkolnym placu zabaw. Został on gruntownie przebudowany. Pojawiła się nowa nawierzchnia i  urządzenia zabawowe. Na dzieci czekają m.in. zestaw wielofunkcyjny, huśtawki, karuzele i równoważnie. W SP nr 6 w Opaczy wyremontowano dach szkoły i komin wentylacyjny. We wszystkich placówkach ekipy remontowe na czas uporały się z zaplanowanymi pracami, dzięki czemu szkoły gotowe są na pierwszy dzwonek. Wakacyjne remonty kosztowały łącznie prawie 562 tys. zł.

Nowa Czwórka

Duże zmiany czekają uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Zakończyła się bowiem przebudowa budynku. W nowym skrzydle z wejściem głównym są trzy kondygnacje, w tym jedna podziemna. Powstała nowa kuchnia i stołówka szkolna, biblioteka z czytelnią, świetlica, a także pomieszczenia dla oddziału przedszkolnego i terapii ruchowej. Utworzone zostały także: sala komputerowa z serwerownią, pracownia chemiczna, nowa szatnia oraz dodatkowe sale lekcyjne. Uczniowie zyskali też boisko wielofunkcyjne i plac zabaw. Wartość inwestycji to ponad 15,3 mln zł. Rozbudowa szkoły w Słomczynie otrzymała wsparcie z samorządu Mazowsza w kwocie 4 mln zł. Niezależnie od tego przy szkole gmina wybudowała także nową ulicę – Wagarową, z ok. 50 miejscami parkingowymi. 

Galeria zdjęć

 

Zadanie pn. Przebudowa Szkoły Podstawowej w Słomczynie współfinansowano ze środków Województwa Mazowieckiego.

logo 25 lat Mazowszelogo Mazowsze dla równomiernego rozwoju

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.