Już 26 maja Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew | Konstancin-Jeziorna

Już 26 maja Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew

15-05-2024

Parada strażacka z orkiestrami dętymi i mażoretkami, koncert w amfiteatrze, spektakl dla dzieci, piknik rodzinny z licznymi atrakcjami oraz kiermasz – tak gmina Konstancin-Jeziorna będzie świętować Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Cieciszew. Zapraszamy już 26 maja do Parku Zdrojowego.

W tym roku świętujemy podwójnie. W niedzielę 26 maja br. zapraszamy na gminne obchody Dnia Strażaka oraz jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieciszewie. Czeka sporo atrakcji i dużo dobrej zabawy. 

Parada i msza św.

Miejskie obchody zainauguruje tradycyjnie parada strażacka z orkiestrami dętymi i mażoretkami, która wyruszy punktualnie o godz. 12.30 sprzed CH Stara Papiernia. Jej trasa będzie wiodła ul. Józefa Piłsudskiego do Parku Zdrojowego. To właśnie tam odbędą się główne uroczystości. O godz. 13.00 w amfiteatrze rozpocznie się msza święta w intencji strażaków.

Występy i musztra

Po nabożeństwie na placu przy amfiteatrze (godz. 14.15) zaplanowano apel, podczas którego wręczone zostaną awanse, wyróżnienia i odznaczenia dla druhów z gminnych jednostek OSP. Uroczystość zakończy pokaz mażoretek Orkiestry OSP Pilawa (godz. 15.15). Następnie na scenie amfiteatru zaprezentują się Orkiestra OSP Pilawa, Wilanowska Orkiestra Dęta oraz wokalistki i wokaliści ze Studia Piosenki Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka, a na finał spektakl adresowany dla dzieci w wieku  3–13 lat pt. „Morskie Opowieści” w wykonaniu Teatru Katarynka. Początek o godz. 17.00. Nudno na pewno nie będzie.  

Piknik strażacki

Oficjalnym uroczystościom w Parku Zdrojowym towarzyszyć będzie piknik strażacki (w godz. 13.00–18.00). Będą dmuchańce, animacje dla dzieci, zabawy sportowe, gry ekologiczne, warsztaty z klockami myślenia kreatywnego MuBaBaO oraz spotkanie z alpakami (w godz. 13.00–18.00). Nie zabraknie też wozów strażackich, pokazu sprzętu ratowniczego oraz toru sprawnościowego młodego strażaka. Wzdłuż alejek parkowych staną stoiska handlowe, na których kupimy różne bibeloty oraz wyroby rękodzielnicze. Na miejscu będzie można również coś przekąsić.

Budżet partycypacyjny

Gminne obchody Dnia Strażaka organizowane są ze środków Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2024 przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy. 


 

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio