Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy | Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

30-01-2023
Wolontariusze do późnych godzin nocnych liczyli zebrane pieniądze, fot. A.Piętka

W niedzielę (29 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała w Konstancinie-Jeziornie. Było głośno i radośnie. Wolontariusze zebrali do puszek 96 tys. zł. Do tego dojdą jeszcze pieniądze z licytacji i aukcji internetowych. Kweście towarzyszyły liczne atrakcje. Ostateczny wynik zbiórki będzie znany za kilka dni.

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku na ulice Konstancina-Jeziorny wyszło stu wolontariuszy, którzy z uśmiechem i wielkim zaangażowaniem zachęcali mieszkańców do otwierania serc i portfeli. A to wszystko w celu zebrania pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

Koncerty i pokazy

Konstanciński finał upłynął pod znakiem koncertów, sportowych emocji, rodzinnej zabawy oraz charytatywnych atrakcji. Sporo działo się w Konstancińskim Domu Kultury, w którym mieściła się siedziba sztabu WOŚP. Na scenie Hugonówki wystąpili m.in.: Egurrola Dance Studio, Studio Piosenki Diany Świder-Siepielskiej, Chaszcze i Gąszcze, Patrycja Modlińska, Robert Osam-Gyaabin i Tomasz Oszukowski. Można było też posłuchać Wilanowskiej Orkiestry Dętej, Adi SKL&Goryl&Pinki GPM, Duetu GIT oraz Scotch Martin Project. W pokazach tanecznych zaprezentowali się Egurrola Dance Studio, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy, a także dziecięce sekcje KDK oraz Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka z SP nr 2.

Bieg, warsztaty i wielki finał

Ale atrakcji było znacznie więcej. Chętni mogli również bezpłatnie pojeździć na łyżwach w Parku Zdrojowym, zbadać poziom cukru i ciśnienie oraz skorzystać z porad rehabilitanta, a także wziąć udział w rodzinnych warsztatach plastycznych i pokazie fryzjerstwa. Po raz drugi w Konstancinie-Jeziornie odbył się też bieg rodzinny pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Tutaj nie było przegranych i zwycięzców – wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi koszulkami. Sporym zainteresowaniem cieszył się też plenerowy występ Teatru Ognia Etnimus. Finałem niedzielnych wydarzeń był występ druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kawęczynka, którzy wykonali minipokaz z racami. 

Mnóstwo licytacji

Nie zabrakło oczywiście licytacji. Były one prowadzone zarówno podczas niedzielnego finału, jak i w internecie. W Konstancińskim Domu Kultury można było wylicytować m.in. skrzata wykonanego ręcznie przez członków Klub Kulturalny Drabina (ponad 300 zł), paczkę wędlin (200 zł), kilka obrazów przekazanych przez mieszkańców Konstancina-Jeziorny (największy został zlicytowany za 500 zł), voucher na zabieg modelowania sylwetki (500 zł) i już tradycyjnie dwa chleby z piekarni Jaskulski (300 zł). Aukcje na Allegro prowadzone przez konstanciński sztab WOŚP już się zakończyły. Znalazły się na nich własnoręcznie wykonane pióra, vouchery na zabiegi na ciało oraz do restauracji, bony na masaż i jazdę konną, a także ręcznie wykonane przedmioty takie jak czapki i torebka. Największą sumę osiągnął pobyt weekendowy w Eva Park (ponad 950 zł).

Hojne serca

Podobnie jak w ubiegłych latach także i teraz mieszkańcy naszej gminy pokazali, że mają hojne serca. Wolontariusze zebrali do puszek aż 96 tys. zł. Do tej sumy dołączą jeszcze pieniądze pozyskane z licytacji przeprowadzonych w Konstancińskim Domu Kultury, wirtualnej skarbonki i internetowych aukcji. –To był bardzo udany finał – skomentowała Daria Michalska, szefowa konstancińskiego sztabu WOŚP. – Dopisała nam pogoda i dopisali nam wspaniali darczyńcy, a w Hugonówce sala widowiskowa pękała w szwach. Dziękujemy! 

Organizator, współorganizatorzy i partnerzy

31. finał w naszej gminie zorganizował sztab WOŚP w Konstancinie-Jeziornie we współpracy z Konstancińskim Domem Kultury, gminą Konstancin-Jeziorna, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Hufcem Uroczysko Konstancin. Partnerzy: Catering Imperium Dobrego Smaku, Eva Park, Cafe Beza, restauracja Bułkę przez Bibułkę, Hugonówka FoodArt Cafe, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego, Konstancin Clinic, Adi SKL&Goryl&Pinki, Hotel Borowina, My Jesteśmy Inni, OSP Kawęczynek, Akademia Pana Adama, My Optic, Fundacja Ewdomed, Park Cafe Konstancin, Puls Konstancina, Informator Konstanciński.

Galeria zdjęć

[photo-gallery:2974]

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.