Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy | Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

29-01-2024
fot. A.Piętka

W niedzielę (28 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała w Konstancinie-Jeziornie. Wolontariusze zebrali 141 tys. zł – to aż o 45 tys. zł więcej niż rok temu. Do tego dojdą jeszcze pieniądze z aukcji internetowych. Ostateczny wynik zbiórki będzie znany za kilka dni. Kweście towarzyszyły liczne atrakcje.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku na ulice Konstancina-Jeziorny wyszło blisko dwustu wolontariuszy, którzy z uśmiechem i wielkim zaangażowaniem zachęcali mieszkańców do otwierania serc i portfeli. A to wszystko w celu zebrania pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc.

Koncerty i pokazy

Konstanciński finał upłynął pod znakiem koncertów, sportowych emocji, rodzinnej zabawy oraz charytatywnych atrakcji. Sporo działo się w Konstancińskim Domu Kultury, w którym mieściła się siedziba sztabu WOŚP. Na scenie Hugonówki wystąpili m.in.: zespół harcerski Chaszcze i Gąszcze, wokaliści ze Studia Piosenki Diany Świder-Siepielskiej, hiphopowcy Adi SKL i Pinky GPM, a także grupa Needle of Joy. Można było też posłuchać Wojtka Ezzata, Patrycji Modlińskiej, Tomasza Oszukowskiego i Roberta Osam-Gyaabina. W pokazach tanecznych zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy, szkoły No Bell i Szkoły Dance Class oraz seniorzy z Grupy ER-nesta. W programie znalazło się również spotkanie z aktorką Katarzyną Warnke.

Bieg, warsztaty i wielki finał

Ale atrakcji było znacznie więcej. Chętni mogli również bezpłatnie pojeździć na łyżwach w Parku Zdrojowym, zagrać w brydża, wziąć udział w grze zespołowej „Tajniacy”, rodzinnych warsztatach plastycznych. Po raz trzeci w Konstancinie-Jeziornie odbył się też bieg rodzinny pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Tutaj nie było przegranych i zwycięzców – wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi koszulkami. Ponadto w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Stefana Żeromskiego 15) rozegrał się turniej Grand Prix Konstancina-Jeziorny w Tenisie Stołowym. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty rapowania z Adi SKL i Pinky GMP. Finałem niedzielnych wydarzeń było tradycyjnie, wyczekiwane przez wszystkich, „Światełko do nieba”.

Wiele licytacji

Nie zabrakło oczywiście licytacji. Były one prowadzone zarówno podczas niedzielnego finału, jak i w internecie. W Konstancińskim Domu Kultury można było wylicytować m.in. obrazy, fotografie, voucher na uroczystą kolację walentynkową, ręcznie robioną biżuterię oraz zestaw porcelany. Aukcje na Allegro prowadzone przez konstanciński sztab WOŚP potrwają jeszcze kilka dni. Znalazły się na nich m.in. pakiety gminnych gadżetów, własnoręcznie wykonane pióra, zegarki, a także vouchery na zabiegi na ciało, pobyt w luksusowym hotelu czy romantyczną kolację w restauracji.

Szczodre serca

Podobnie jak w ubiegłych latach także i teraz mieszkańcy naszej gminy pokazali, że mają hojne serca. Wolontariusze zebrali 141 tys. zł – to aż o 45 tys. zł więcej niż rok temuDo tej sumy dojdą jeszcze pieniądze pozyskane z internetowych aukcji. Ostateczny wynik zbiórki będzie znany za kilka dni.

Organizator, współorganizatorzy i partnerzy

32. finał w naszej gminie zorganizował sztab WOŚP w Konstancinie-Jeziornie we współpracy z Konstancińskim Domem Kultury, gminą Konstancin-Jeziorna, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Hufcem Uroczysko Konstancin. Partnerzy: Catering Imperium Dobrego Smaku, Eva Park, nobel, Thai Bali Spa, Cafe Beza, Hugonówka FoodArt Cafe, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego, Konstancin Clinic, Adi SKL&Goryl&Pinki, Hotel Borowina, My Jesteśmy Inni, OSP Kawęczynek, Akademia Pana Adama, My Optic, Fundacja Ewdomed, Park Cafe Konstancin, Puls Konstancina, Informator Konstanciński, kwiaciarnia Sizal, Fabryka Wspomnień.

Galeria zdjęć

[photo-gallery:4033]

 

Autor
Natalia Poncyljusz

Najnowsze aktualności

  • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

    Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

    W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
  • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

    Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

    7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.