Konstancin-Jeziorna zebrał dla WOŚP ponad 119 tys. zł | Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna zebrał dla WOŚP ponad 119 tys. zł

31-01-2022

W minioną niedzielę (30 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała w Konstancinie-Jeziornie – głośno i radośnie. Mimo niesprzyjającej pogody udało się zebrać ponad 119,2 tys. zł. Kweście towarzyszyły liczne atrakcje, a wśród nich m.in. koncerty, spotkania z aktorami, warsztaty i bieg rodzinny. Finał zwieńczył widowiskowy pokaz teatru ognia.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Niestety, pogoda w tym roku nie dopisała. Mimo zacinającego deszczu i porywistego wiatru na ulice Konstancina-Jeziorny wyszło ponad 90 wolontariuszy. Kwestujący z uśmiechem i wielkim zaangażowaniem zachęcali mieszkańców do otwierania serc i portfeli. A to wszystko w celu zebrania pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Liczne atrakcje

Konstanciński finał upłynął pod znakiem sportowych emocji, rodzinnej zabawy i muzycznych doznań. Sporo działo się w Konstancińskim Domu Kultury, w którym mieściła się siedziba konstancińskiego sztabu WOŚP. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane w willi Gryf warsztaty plastyczne dla dzieci oraz turniej brydża dla dorosłych. Z kolei na scenie Hugonówki wystąpili m.in.: Młody Bojan, Ewelina Krupa, Chaszcze i Gąszcze, Patrycja Modlińska i Robert Osam-Gyaabin oraz Chris Schittulli. Ponadto można było podziwiać pokaz tanga argentyńskiego oraz teatr improwizacji w wykonaniu grupy BCA Flash. Na scenie pojawili się również goście specjalni – aktorzy Tadeusz Chudecki oraz Karol Strasburger. Niestety, nie wszyscy którzy chcieli wesprzeć swoim występem niedzielny finał, mogli to zrobić – ich plany w ostatniej chwili pokrzyżował koronawirus. 

Ale atrakcji było znacznie więcej. Chętni mogli również m.in.: obejrzeć wystawę samochodów i motocykli przed CH Stara Papiernia, bezpłatnie pojeździć na łyżwach w Parku Zdrojowym, wykonać graffiti, zbadać wzrok oraz skorzystać z salonu fryzjerskiego. Po raz pierwszy w Konstancinie-Jeziornie odbył się też bieg rodzinny pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Wygrał go Marcin Podczasi.

Finałem niedzielnych wydarzeń był plenerowy pokaz teatru ognia. Po nim przed zgromadzoną publicznością spontanicznie wystąpili również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynku, którzy wykonali minipokaz z racami. 

Mnóstwo licytacji

Nie zabrakło oczywiście licytacji. Były one prowadzone zarówno podczas niedzielnego finału, jak i w Internecie. W Konstancińskim Domu Kultury można było wylicytować m.in. dwa jubileuszowe bochny chleba przekazane przez Piekarnię Jaskulski, wycinanki wykonane przez podopiecznych Hospicjum Ewdomed oraz książki podróżnicze autorstwa Tadeusza Chudeckiego. Z kolei na aukcje online trafiły m.in.: przejażdżka konna, plakat z festiwalu Impro z podpisami aktorów, karnet open do siłowni Fit4All, voucher do restauracji Kaizen Sushi oraz gminne gadżety promocyjne, które łącznie wylicytowano za ponad 1 tys. zł. Dużym zainteresowaniem internautów cieszyła się kolacja z Karolem Strasburgerem (2 375 zł) oraz pióro wykonane ręcznie przez Damiana Kaczora (1 805 zł). Jednak to zwiedzanie Sejmu RP i obiad z Andrzejem Rozenkiem osiągnęły najwyższą kwotę – zostały wylicytowane za 4 650 zł. 

Aukcje jeszcze trwają

Kto nie zdążył wesprzeć WOŚP-u, nadal może to zrobić. Do 4 lutego trwają jeszcze pojedyncze aukcje internetowe – łącznie jest ich aż 18. Wylicytować można m.in.: przelot zabytkowym samolotem Tiger Moth z 1939 r., wycieczkę po Konstancinie-Jeziornie repliką Daimlera z 1886 r., przejażdżkę monster truckiem oraz kolację z Karolem Strasburgerem w Gościńcu Oycowizna. Zachęcamy do udziału. 

Ponad 119 tys. zł

Podobnie jak w ubiegłych latach także i teraz mieszkańcy naszej gminy pokazali, że mają hojne serca. Konstanciński sztab WOŚP zebrał łącznie 119 219,45 zł. – Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku zagrali z WOŚP: mieszkańcom, darczyńcom, artystom, instytucjom i firmom – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Duże brawa należą się konstancińskiemu sztabowi WOŚP – z jego szefową Julią Dymowską na czele oraz wszystkim wolontariuszom, którzy z wielką determinacją kwestowali na ulicach naszego miasta.

Organizator i partnerzy

30. finał w naszej gminie zorganizował sztab WOŚP w Konstancinie-Jeziornie, we współpracy z Konstancińskim Domem Kultury, gminą Konstancin-Jeziorna oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

[photo-gallery:1951]

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.