Zapraszamy na spotkanie z niezwykłymi opowiadaczami | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłymi opowiadaczami

18-06-2021

Już w najbliższy weekend (19 i 20 czerwca) w konstancińskim Parku Zdrojowym znów zrobi się magicznie i bajkowo, a to za sprawą kolejnej edycji Festiwalu Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń 2021. W programie m.in.: warsztaty i spotkania z niezwykłymi opowiadaczami. Wstęp bezpłatny.

Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń to wydarzenie cykliczne, organizowane od 2005 r. przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Jego głównym celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości, takich jak: miłość, przyjaźń i sprawiedliwość.

Noc opowieści i podwórko wynalazców

Festiwal startuje w najbliższą sobotę (19 czerwca) o godz. 20.30. Na początek tradycyjnie „Noc opowieści”. Tym razem słowem będą czarować niezwykli bajarze – Jerzy Szufa i Michał Malinowski. To wszystko przy dźwiękach afrykańskich bębnów, balafonu i kory w wykonaniu zespołu Noumassana Dembele z Burkina Faso. Z kolei w niedzielę (20 czerwca) w godz. 15.30–18.30 organizatorzy zapraszają na plac obok tężni solankowej, gdzie na wszystkich będą czekać kreatywne atrakcje w ramach „Podwórka wynalazców MuBaBaO”.

Wstęp bezpłatny

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny. Festiwal odbywa się przy współpracy z Uzdrowiskiem Konstancin-Zdrój i EVA Park Life & Spa oraz przy wsparciu finansowym gminy Konstancin-Jeziorna.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.

    Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

    Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
  • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.

    Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

    Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.