Zapraszamy na spotkanie z niezwykłymi opowiadaczami | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłymi opowiadaczami

18-06-2021

Już w najbliższy weekend (19 i 20 czerwca) w konstancińskim Parku Zdrojowym znów zrobi się magicznie i bajkowo, a to za sprawą kolejnej edycji Festiwalu Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń 2021. W programie m.in.: warsztaty i spotkania z niezwykłymi opowiadaczami. Wstęp bezpłatny.

Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń to wydarzenie cykliczne, organizowane od 2005 r. przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Jego głównym celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości, takich jak: miłość, przyjaźń i sprawiedliwość.

Noc opowieści i podwórko wynalazców

Festiwal startuje w najbliższą sobotę (19 czerwca) o godz. 20.30. Na początek tradycyjnie „Noc opowieści”. Tym razem słowem będą czarować niezwykli bajarze – Jerzy Szufa i Michał Malinowski. To wszystko przy dźwiękach afrykańskich bębnów, balafonu i kory w wykonaniu zespołu Noumassana Dembele z Burkina Faso. Z kolei w niedzielę (20 czerwca) w godz. 15.30–18.30 organizatorzy zapraszają na plac obok tężni solankowej, gdzie na wszystkich będą czekać kreatywne atrakcje w ramach „Podwórka wynalazców MuBaBaO”.

Wstęp bezpłatny

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny. Festiwal odbywa się przy współpracy z Uzdrowiskiem Konstancin-Zdrój i EVA Park Life & Spa oraz przy wsparciu finansowym gminy Konstancin-Jeziorna.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Fragment mapy. Czarną grubą linią, o nieregularnym kształcie, zaznaczono granice obszaru objętego miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

    Rejon ul. Kolejowej – wyłożenie projektu planu i dyskusja

    Od 31 stycznia do 21 lutego 2023 r. trwa wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego centrum Konstancina-Jeziorny – rejon ul. Kolejowej (etap 1). Dyskusja nad dokumentem obędzie się 9 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w Urzędzie Miasta i Gminy.
  • Grafika wektorowa. Duże litery skrótu NGO pod nimi tekst: powiat piaseczyński.

    Starostwo ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych

    Do 16 lutego 2023 r. Starostwo Powiatowe w Piasecznie prowadzi nabór ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sportu oraz zdrowia. Na organizację różnych przedsięwzięć zaplanowano łącznie 343 tys. zł. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych.