Kwiaty i życzenia od burmistrza dla powstańców warszawskich | Konstancin-Jeziorna

Kwiaty i życzenia od burmistrza dla powstańców warszawskich

04-08-2022
List od burmistrza otrzymał m.in. Józef Małek ps. Tygrys

Samorząd Konstancina-Jeziorny pamięta o powstańcach mieszkających w naszej gminie. Z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego burmistrz Kazimierz Jańczuk przekazał bohaterom kwiaty oraz listy gratulacyjne z podziękowaniami za heroizm, odwagę i ofiarność w walce o wolność.

1 sierpnia 2022 r. obchodzona była 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji, jak co roku, władze gminy Konstancin-Jeziorna oddały hołd powstańcom składając kwiaty w miejscach pamięci na os. Grapa i os. Mirków. Ponadto burmistrz Kazimierz Jańczuk, w imieniu samorządu i mieszkańców, przekazał czterem powstańcom, mieszkającym w naszej gminie, kwiaty oraz listy gratulacyjne z podziękowaniami za heroizm, odwagę, męstwo i ofiarność w drodze do wolności. Nie zabrakło też życzeń pomyślności i najlepszego zdrowia. Wśród obdarowanych znaleźli się: Barbara Kulińska-Żugajewicz, Włodzimierz Wroński, Józef Małek oraz Ireneusz Waniak.

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

 • Starszy mężczyzna wręcza dzieciom komputer przenośny w pudełku.

  Gmina przekazała laptopy dla dzieci z rodzin popegeerowskich

  Gmina Konstancin-Jeziorna we wtorek (9 sierpnia) przekazała sprzęt komputerowy w ramach programu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR". Nowe laptopy trafiły do uczniów z rodzin, których członkowie pracowali dawniej w Państwowych Gospodarstwach Rolnych.
 • Mężczyźni w strojach strażackich prezentują urządzenie – nagrzewnicę, w tle fragment czerwonego namiotu.

  Nowy sprzęt ratowniczy dla OSP Bielawa

  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie ponownie nawiązała partnerską współpracę z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A. W ramach dobrosąsiedzkiej pomocy druhowie otrzymali wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego.