Kwiaty i życzenia od burmistrza dla powstańców warszawskich | Konstancin-Jeziorna

Kwiaty i życzenia od burmistrza dla powstańców warszawskich

04-08-2022
List od burmistrza otrzymał m.in. Józef Małek ps. Tygrys

Samorząd Konstancina-Jeziorny pamięta o powstańcach mieszkających w naszej gminie. Z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego burmistrz Kazimierz Jańczuk przekazał bohaterom kwiaty oraz listy gratulacyjne z podziękowaniami za heroizm, odwagę i ofiarność w walce o wolność.

1 sierpnia 2022 r. obchodzona była 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji, jak co roku, władze gminy Konstancin-Jeziorna oddały hołd powstańcom składając kwiaty w miejscach pamięci na os. Grapa i os. Mirków. Ponadto burmistrz Kazimierz Jańczuk, w imieniu samorządu i mieszkańców, przekazał czterem powstańcom, mieszkającym w naszej gminie, kwiaty oraz listy gratulacyjne z podziękowaniami za heroizm, odwagę, męstwo i ofiarność w drodze do wolności. Nie zabrakło też życzeń pomyślności i najlepszego zdrowia. Wśród obdarowanych znaleźli się: Barbara Kulińska-Żugajewicz, Włodzimierz Wroński, Józef Małek oraz Ireneusz Waniak.

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • fot. UMiG Piaseczno, Maciej Wesołowski

    Koncepcja budowy ul. Działkowej – konsultacje projektowe

    Urząd Miasta i Gminy Piaseczno prowadzi konsultacje społeczne dotyczące koncepcji zagospodarowania pasa drogowego ul. Działkowej w Kierszku i Józefosławiu. Do 11 czerwca można składać wnioski i uwagi do przedstawionego projektu.
  • Atary czerwony samochód na ulicy. Na chodniku stoją ludzie.

    Dni Konstancina w stylu belle époque – parada, piknik i…

    To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni Konstancina. W tym roku świętujemy w stylu belle époque. W programie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. koncerty, wystawy, spacery, warsztaty, turnieje czy parada i piknik retro.