Liderki wiejskie poszukiwane | Konstancin-Jeziorna

Liderki wiejskie poszukiwane

23-04-2021
Zgłoszenia można przesyłać do 29 maja br.

Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich poszukuje najaktywniejszych liderek wiejskich w województwie mazowieckim. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 28 maja. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, których łączna pula wynosi 30 tys. zł.

Konkurs „Najaktywniejsza Liderka Wiejska 2021” jest adresowany do liderek społeczności wiejskiej, w tym m.in. działaczek kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych czy lokalnych grup działania.

Warunki udziału

Warunkiem koniecznym do udziału w konkursie jest fakt zamieszkania i działalności kandydatki na terenie województwa mazowieckiego. Jej aktywność musi być także udokumentowana w postaci m.in. kronik, sprawozdań i relacji w mediach. Formularze zgłoszeniowe wraz z dodatkowymi dokumentami należy wysłać:

 • pocztą elektroniczną na adres: ksowatmazovia [dot] pl;
 • pocztą tradycyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Konkurs Najaktywniejsza Liderka Wiejska 2021”

lub dostarczyć osobiście do Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 29 maja 2021 r. (decyduje data wpływu do kancelarii ogólnej UM).

Nagrody dla laureatów

Nadesłane kandydatury zweryfikuje komisja konkursowa. Ocena zgłoszeń będzie się składać z dwóch etapów:

 • oceny formularzy zgłoszeniowych;
 • oceny prezentacji indywidualnej oraz testu wiedzy ogólnej o Mazowszu, Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 i 2014–2020 oraz Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Laureatów poznamy do 30 września 2021 r. W tej edycji pula nagród w konkursie wynosi 30 tys. zł brutto:

 • 1. stopień – nagroda do 7,5 tys. zł netto (w tym nagroda rzeczowa do 750 zł oraz nagroda finansowa stanowiąca przelew dla wskazanej jednostki/organizacji);
 • 2. stopień – nagroda do 5 tys. zł netto (w tym nagroda rzeczowa do 750 zł oraz nagroda finansowa stanowiąca przelew dla wskazanej jednostki/organizacji);
 • 3 stopień – nagroda do 2,5 tys. zł netto (w tym nagroda rzeczowa do 750 zł oraz nagroda finansowa stanowiąca przelew dla wskazanej jednostki/organizacji);
 • wyróżnienia – nagrody rzeczowe do 750 zł netto.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje, regulamin oraz druk karty zgłoszeniowej dostępne są na stronie internetowej: mazowieckie.ksow.pl (link otwiera się w nowym oknie).

 

 

Najnowsze aktualności

 • Budynek z czerwonej cegły z duzymi oknami. Nad nim błękitne niebo.

  Pierwsze posiedzenia komisji wyborczych

  Obwodowe komisje wyborcze, odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozpoczynają pracę. Komisarz wyborczy wyznaczył terminy pierwszych posiedzeń, na których komisje oficjalnie się ukonstytuują.
 • Śmieciarka odbiera odpady

  Przedłużona współpraca z firmą Jarper i nowe harmonogramy

  Uwaga mieszkańcy! Na okres od 1 do 31 października zostaje przedłużona współpraca z firmą Jarper Sp. z o.o., która to na terenie gminy Konstancin-Jeziorna tymczasowo świadczy usługę odbioru odpadów komunalnych. Obowiązują nowe harmonogramy dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.