Masz dziecko w przedszkolu? Musisz złożyć deklarację | Konstancin-Jeziorna

Masz dziecko w przedszkolu? Musisz złożyć deklarację

22-02-2024

Uwaga rodzice! Od najbliższego piątku (23 lutego) można składać deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w gminnych placówkach na rok szkolny 2024/2025. Rejestracja elektroniczna rozpocznie się punktualnie o godz. 8.00 i potrwa do 1 marca.

Gmina Konstancin-Jeziorna przygotowuje się na rok szkolny 2024/2025. Niebawem – 4 marca – wystartuje rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych – elektroniczna oraz do klas pierwszych szkół podstawowych – w formie tradycyjnej.

Wcześniej jednak rodzice i opiekunowie przedszkolaków, którzy chcą, aby ich dziecko w kolejnym roku szkolnym uczęszczało do tej samej placówki, muszą złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Będzie to można zrobić już od najbliższego piątku (23 lutego). Od tego roku deklaracje będą przyjmowane wyłącznie elektronicznie – za pośrednictwem systemu rekrutacji Asseco, dostępnego na stronie internetowej: konstancinjeziorna.formico.pl.

System jest bardzo prosty i intuicyjny. Wystarczy z menu (znajdującego się po lewej stronie) wybrać zakładkę: „Wprowadź kandydata kontynuującego” i wpisać wszystkie niezbędne dane (m.in. imię i nazwisko dziecka, jego nr PESEL oraz adres zamieszkania). Kolejnym krokiem jest wybranie przedszkola oraz nazwy grupy, do których obecnie uczęszcza dziecko, i w których będzie kontynuowało edukację. Na złożenie deklaracji jest czas do 1 marca do godz.15.00. Brak potwierdzenia w powyższym terminie będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu/oddziale przedszkolnym.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.