Materiał siewny – trwa przyjmowanie wniosków | Konstancin-Jeziorna

Materiał siewny – trwa przyjmowanie wniosków

22-06-2021

Do piątku (25 czerwca) producenci rolni mogą składać wnioski o dopłatę z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego. Wypełnione dokumenty należy złożyć do lokalnego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

O dofinansowanie z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, mogą ubiegać się rolnicy, którzy znajdują się w ewidencji producentów lub gospodarstw. Środki przyznawane są do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych następującymi gatunkami roślin uprawnych:

  • zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna), pszenżyto, żyto;
  • rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
  • ziemniak.

Wnioski o udzielenie pomocy należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Można to zrobić osobiście, np. korzystając z wrzutni w biurach powiatowych Agencji, przez pełnomocnika, wysłać polecona przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Więcej informacji oraz wniosek o pomoc dostępne są na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 

Autor
Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Najnowsze aktualności

  • Wnętrze urzędu z kilkoma stanowiskami obsługi, przy których siedzą lub stoją petenci, a nad nimi wiszą zielone tablice informacyjne w języku polskim.

    5 czerwca Urząd Miasta i Gminy będzie nieczynny

    W piątek (5 czerwca) nie załatwimy spraw urzędowych. Tego dnia konstanciński magistrat jest nieczynny. Tradycyjnie w godz. 10.30–14.30 dyżur będzie pełnić jedynie pracownik Urzędu Stanu Cywilnego odpowiedzialny za rejestrację i sporządzanie aktów zgonu.
  • Opacz budowa

    Z wizytą na budowie kompleksu sportowego w Opaczy

    Trwa budowa nowoczesnego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy. Inwestycja, na którą od dawna czekała lokalna społeczność, nabiera realnych kształtów – wykonano już fundamenty budynku zaplecza sanitarnego, a obecnie trwają prace przy podbudowie bieżni i boisk.