Mazowsze bliskie sercu – konkurs fotograficzny | Konstancin-Jeziorna

Mazowsze bliskie sercu – konkurs fotograficzny

08-07-2024

Już po raz osiemnasty Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje konkurs dla fotografów amatorów. Jego tegoroczne hasło to „Moje Mazowsze”. Prace można zgłaszać do 15 lipca 2024 r. Czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografów amatorów. Z udziału w nim wyłączone są: osoby zajmujące się zawodowo fotografią; absolwenci uczelni plastycznych i filmowych z tytułem – magistra, licencjata lub tytułem równorzędnym, potwierdzającym wykształcenie wyższe na tym samym poziomie, a także nauczyciele akademiccy takich uczelni; osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat zdobyły nagrodę w konkursie lub brały udział w warsztatach organizowanych w ramach konkursu; pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do tematu konkursu w jednej z kategorii konkursowych – industrialne, kulinarne, aktywne, magiczne. Do konkursu można zgłaszać fotografie własne, wykonane na terenie województwa mazowieckiego. Oceniana będzie treść oraz jakość nadesłanych fotografii. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedną pracę. Do zdjęcia należy dołączyć skan formularza zgłoszeniowego (do pobrania na stronie www.mazovia.pl) i całość przesłać do 15 lipca 2024 r. na adres: konkurs [dot] fotograficznyatmazovia [dot] pl (konkurs[dot]fotograficzny[at]mazovia[dot]pl) z dopiskiem „Konkurs 2024”. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić rodziców o zgodę i wypełnić wspólnie odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Oceny fotografii dokona jury konkursowe. 

Czekają nagrody pieniężne

Tegoroczna edycja konkursu przeprowadzona będzie jednoetapowo. Spośród prac wykonanych i nadesłanych przez uczestników, jury oceni i wybierze do 16 zwycięskich fotografii. Laureaci konkursu otrzymają następujące nagrody:   

 •  1. miejsce  – 2 tys. zł – w każdej z kategorii konkursowych;
 •  2. miejsce – 1,5 tys. zł. – w każdej z kategorii konkursowych;
 •  3. miejsce – 1 tys. zł – w każdej z kategorii konkursowych;
 • do trzech wyróżnień – po 800 zł każde;
 • nagroda publiczności – 1 tys. zł.

Internauci zdecydują

Zwycięskie zdjęcia wezmą udział w głosowaniu internautów, które odbędzie się na profilu facebookowym:  www.facebook.com/Mazowsze.serce.Polski. Uczestnik konkursu, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów (lajków) otrzyma nagrodę publiczności. Dodatkowo dla laureatów konkursu Samorząd Województwa Mazowieckiego przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizuje weekendowe warsztaty fotograficzne. Odbędą się one do końca 2024 roku. 

Dodatkowe informacje

Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać telefonicznie: 22 59 79 500 , 22 59 79 532 lub wysyłając zapytanie na adres e-mail: konkurs [dot] fotograficznyatmazovia [dot] pl (konkurs[dot]fotograficzny[at]mazovia[dot]pl)


 

Autor
Anna Błażewicz-Orczykowska

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

  Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
 • Mapa ulica

  Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

  Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.