Meteo alert pierwszego stopnia: Opady śniegu | Konstancin-Jeziorna

Meteo alert pierwszego stopnia: Opady śniegu

23-11-2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w czwartek (24 listopada) od godz. 24.00 do godz.18.00. Będzie ślisko.

Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie intensywnych opadów śniegu. Możliwe są przejściowe przyrosty pokrywy śnieżnej do około 15 cm. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w czwartek (24 listopada) od północy do godz.18.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 proc. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów meteorologicznych. Ostrzeżenie może być kontynuowane.

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania

Najnowsze aktualności

  • zdjęcie – chłopak niesie karton, mężczyzna w samochodzie na pace czeka na ładunek

    Zbiórka latarek, baterii i żywności – pomoc dla Ukrainy

    Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie do piątku (2 grudnia) prowadzi zbiórkę dla Ukrainy. Potrzebne są m.in. latarki, baterie, świece i żywność pakowana hermetycznie. Rzeczy trafią do Liceum Krzemienieckiego, które przekaże je dalej mieszkańcom oraz żołnierzom na froncie.
  • Kalkulator na tle grzejnika.

    Dopłaty do ogrzewania – wnioski tylko do 30 listopada

    Już tylko do najbliższej środy (30 listopada) można ubiegać się o dodatek węglowy lub dodatek grzewczy. Wnioski niezmiennie przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie. O takie wsparcie finansowe wystąpiło już ponad półtora tysiąca mieszkańców gminy.