Kolejna wymiana uczniowska, tym razem z Pisogne | Konstancin-Jeziorna

Kolejna wymiana uczniowska, tym razem z Pisogne

25-10-2022

Od 24 do 29 października, po raz kolejny w ramach polsko-włoskiej wymiany młodzieży, w Konstancinie-Jeziornie gości grupa uczniów z partnerskiego miasta Pisogne. We wtorek (25 października) młodzież odwiedziła ratusz i uczestniczyła w spotkaniu z władzami gminy.

Naszą gminę z rewizytą odwiedziło 12 uczniów i 2 nauczycieli z Istituto Comprensivo „Ten. Giovanni Corna Pellegrini” w Pisogne (konstancińscy uczniowie byli w mieście partnerskim Konstancina-Jeziorny w połowie września).

Ciekawy program

Włoską młodzież w swoich domach goszczą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie, która od lat prowadzi wymianę międzyszkolną z placówką w Pisogne. Podczas tygodniowego pobytu w naszym kraju goście będą mieli okazję poznać polską kulturę i obyczaje. W programie są m.in. udział w warsztatach w Muzeum Wycinanki, a także wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Łazienkach Królewskich, na Starym Mieście w Warszawie oraz w Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Wizyta w ratuszu

We wtorek (25 października) uczniowie z Pisogne oraz ich konstancińscy koledzy mieli okazję zwiedzić Urząd Miasta i Gminy oraz spotkać się z Dariuszem Zielińskim, drugim zastępcą burmistrza. Młodzieży towarzyszył Tomasz Kucza, dyrektor Czwórki, który przyznał, że tego rodzaju uczniowskie spotkania mają bardzo ważny wymiar integracyjny i edukacyjny. – Młodzież może szlifować swoje umiejętności językowe, poznawać kulturę drugiego kraju, ale przede wszystkim zawierać przyjaźnie – podkreślił dyrektor, który podziękował burmistrzowi za gościnę i wsparcie.

Uczniowie z Pisogne do swoich domów wrócą 29 października.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek