Mieszkańcy okazali wielkie serca i hojnie wrzucali pieniądze do puszek | Konstancin-Jeziorna

Mieszkańcy okazali wielkie serca i hojnie wrzucali pieniądze do puszek

28-01-2025
fot. A. Piętka

W Konstancinie-Jeziornie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała rekordowo. Wolontariusze zebrali aż 153,4 tys. zł – o ponad 12 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. To jednak nie koniec, bo do tej kwoty zostaną jeszcze doliczone pieniądze z trwających aukcji internetowych. Finałowi w naszym mieście towarzyszyły liczne atrakcje, które przyciągnęły wielu mieszkańców.

Tegoroczny 33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. W minioną niedzielę (26 stycznia) głośno i radośnie było również w Konstancinie-Jeziornie. Tego dnia tradycyjnie na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami, które trafiały do darczyńców w ramach podziękowania za wsparcie akcji. Cel był szczytny – zbiórka środków na nowoczesny sprzęt medyczny dla dziecięcych oddziałów onkologii i hematologii.

Liczne wydarzenia

Centrum wydarzeń tradycyjnie znajdowało się w Hugonówce, gdzie mieściła się siedziba konstancińskiego sztabu WOŚP i gdzie odbył się koncert finałowy. Na scenie wystąpili m.in. harcerskie zespoły Chaszcze i Gąszcze, Kolorofonia, Adi SKL, Gladius RP, Warsztat Elektryczny oraz wokaliści ze Studia Piosenki KDK. Dodatkowo odbyły się spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem, pokazy taneczne grupy Witdance, uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy oraz szkoły No Bell. Na uczestników czekały także warsztaty – od pierwszej pomocy, przez bębniarskie, do teatralno-aktorskich. Nie zabrakło również atrakcji takich jak fotobudka 360 stopni czy pokaz strażackich wozów OSP Skolimów. Wieczorem finał zwieńczyło widowiskowe „Światełko do nieba”, które w tym roku zaprezentowano w formie pokazu laserowego i teatru ognia.

Sportowe atrakcje

Działo się także w Parku Zdrojowym, gdzie przy tężni solankowej Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie zorganizował 4. Bieg Rodzinny „Policz się z cukrzycą”. Wzięło w nim udział ponad 150 osób, a wśród zawodników nie zabrakło m.in. Michała Wiśniewskiego, burmistrza Konstancina-Jeziorny. Na miejskim lodowisku przy amfiteatrze można było bezpłatnie pojeździć na łyżwach, a w hali GOSiR rozegrano turniej tenisa stołowego Grand Prix. Dodatkową atrakcją była wystawa w Starej Papierni, gdzie prezentowano kultowe Fiaty 126p oraz zabytkowe motocykle.

Wiele licytacji

Podczas koncertu finałowego nie zabrakło również emocjonujących licytacji. Nowych właścicieli znalazły m.in. obraz olejny – za 1250 zł, oprowadzanie po kolekcji Muzeum Villa la Fleur – za 800 zł oraz książka z autografem Wojciecha Chmielarza – za 600 zł. Podobnie jak w poprzednich latach, mieszkańcy naszej gminy również w tym roku udowodnili, że mają hojne serca. Konstanciński sztab zebrał 153,4 tys. zł – o ponad 12 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. To jednak nie koniec, bo do tej kwoty zostaną jeszcze doliczone pieniądze z trwających aukcji internetowych. – Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie – podkreśla Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało nam się zebrać imponującą sumę, która wesprze leczenie dzieci.

Organizator i partnerzy

Finał w naszej gminie zorganizował sztab WOŚP w Konstancinie-Jeziornie. Partnerami wydarzenia byli: Konstanciński Dom Kultury, gmina Konstancin-Jeziorna, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Wycinanki oraz Hufiec Uroczysko Konstancin.

Galeria zdjęć

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika ostrzega przed nadchodzącymi upałami i przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak picie wody, unikanie słońca oraz troska o dzieci, seniorów i zwierzęta.

    Nadchodzą upały! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

    Przed nami kilka dni z ekstremalnie wysokimi temperaturami – termometry mogą wskazać nawet 39°C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie 3. stopnia przed upałami. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i zwierząt.
  • Mieszkańcy rozmawiają z projektantami podczas indywidualnych konsultacji dotyczących projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 w sali Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy.

    Projekt rozbudowy DW 721 zaprezentowany mieszkańcom

    Wiemy, jak wygląda projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od ul. Mirkowskiej do drogi powiatowej nr 2801W. Został on zaprezentowany podczas spotkania burmistrza Michała Wiśniewskiego z mieszkańcami sołectw Habdzin, Opacz i Ciszyca. Do 3 lipca można zgłaszać uwagi.