Mieszkanka Konstancina-Jeziorny skończyła 103 lata | Konstancin-Jeziorna

Mieszkanka Konstancina-Jeziorny skończyła 103 lata

19-10-2023

W czwartek (19 października) swoje 103. urodziny świętowała Irena Gębal, mieszkanka Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie. W tym wyjątkowym dniu solenizantkę z życzeniami i kwiatami odwiedził m.in. Dariusz Zieliński, zastępca burmistrza gminy.

Irena Gębal, mieszkanka Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk, należy do grona najstarszych osób w gminie Konstancin-Jeziorna. Seniorka w czwartek (19 października) świętowała 103. urodziny.

Gratulacje i życzenia

W tym wyjątkowym dniu dostojną solenizantkę z gratulacjami i życzeniami od władz samorządowych odwiedził Dariusz Zieliński, zastępca burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. – Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego najnowszą historią Polski i jest Pani bezcenną skarbnicą wiedzy i doświadczeń – podkreślił wręczając 103-latce list gratulacyjny. – Święty Jan Paweł II nazwał seniorów „strażnikami pamięci zbiorowej”, proszę pamiętać, że nadal potrzebujemy Pani doświadczenia i życiowej mądrości. Na uroczystości nie zabrakło także kwiatów i upominków.

Humor i optymizm

Irena Gębal urodziła się 19 października 1920 r. Całe swoje życie spędziła w Warszawie. Tam się wychowała, chodziła do szkoły i pracowała. Zawodowo była związana z Polską Akademią Nauk. Pani Irena zabiegała o utworzenie Domu Seniora PAN w Konstancinie-Jeziornie. To ona ponad 50 lat temu położyła symboliczną cegłę pod fundament miejsca, w którym mieszka już od 34 lat. Solenizantka, mimo sędziwego wieku, tryska humorem oraz emanuje optymizmem i zaraża nim innych.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

    Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.
  • Strażacy podczas akcji gaśniczej pożaru budynku jednorodzinnego

    Pożar zniszczył dom, trwa zbiórka na jego odbudowę

    W jednej chwili życie Marty Romanowskiej i jej córek, mieszkanek Ciszycy, legło w gruzach. Kobieta, która na co dzień pracuje w konstancińskim magistracie, w pożarze domu straciła niemal cały dobytek. Ogień zniszczył dach oraz poddasze, a parter zalała woda. Trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.