Miliony na aktywizację bezrobotnych, wkrótce rekrutacja | Konstancin-Jeziorna

Miliony na aktywizację bezrobotnych, wkrótce rekrutacja

25-07-2023

Szkolenia, staże i dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej. Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie rozpoczyna nowy dwuletni projekt aktywizujący bezrobotnych mieszkańców powiatu. Zostanie nim objętych 105 osób. Wkrótce ruszy rekrutacja.

Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie rozpoczyna realizację projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie piaseczyńskim (I)” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021–2027. Jego adresatami są mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego, w tym osoby: młode w wieku 18–29 lat; długotrwale bezrobotne (zarejestrowane w piaseczyńskim PUP co najmniej 12 miesięcy); w wieku 50 lat i więcej; z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym, średnim i zawodowym; z niepełnosprawnością oraz kobiety.

Różne formy wsparcia

Urząd planuje objąć projektem 105 bezrobotnych – 50 kobiet i 55 mężczyzn. Wśród zaplanowanych forma aktywizacji są szkolenia, staże i jednorazowe dotacje na podjęcie działalności gospodarczej. Każdy uczestnik może też liczyć na dodatkowe formy wsparcia w formie pośrednictwa pracy czy poradnictwa zawodowego. Ponadto zostanie u nich przeprowadzona pogłębiona analiza umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych, a także diagnoza deficytów w zakresie umiejętności: cyfrowych, zielonych oraz niezbędnych w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.

Wkrótce rekrutacja

Projekt będzie realizowany w latach 2023–2024. Jego wartość to blisko 2,2 mln zł, z czego nieco ponad 1 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Wkrótce ruszy rekrutacja. Więcej szczegółowych informacji należy szukać na stronie internetowej: piaseczno.praca.gov.pl.

Cztery logotypy obok siebie

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grupa młodzieży stoi tyłem w szpalerze, obejmując się ramionami w hali sportowej. Przed nimi powieszona jest biała flaga z logo organizacji oraz napisem „CISV poland building global friendship”. W tle na szkolnych drabinkach wiszą flagi państwowe, m.in. Szwecji, Norwegii, Niemiec i Francji.

    26 lipca dzień otwarty na międzynarodowym obozie

    Konstancin-Jeziorna po raz kolejny stał się domem dla uczestników międzynarodowego obozu CISV Polska. W najbliższą niedzielę (26 lipca) organizatorzy zapraszają mieszkańców na dzień otwarty w Zespole Szkół im. Władysława Reymonta. Wstęp wolny!
  • Badanie

    Darmowa płynna cytologia i badanie PSA przed urzędem

    Gmina Konstancin-Jeziorna zachęca mieszkańców do regularnych badań oraz przeznacza środki na profilaktykę zdrowotną. Przed magistratem będzie można m.in. bezpłatnie wykonać płynną cytologię oraz badanie PSA – antygenu gruczołu krokowego. Wystarczy okazać Konstancińską Kartę Mieszkańca.