Młodzi radni złożyli ślubowanie i wybrali prezydium | Konstancin-Jeziorna

Młodzi radni złożyli ślubowanie i wybrali prezydium

03-06-2026
fot. UMiG

Za nami inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie. Podczas pierwszego posiedzenia, które odbyło się w środę (3 czerwca) w Urzędzie Miasta i Gminy, młodzi radni złożyli ślubowanie oraz wybrali prezydium rady. Przewodniczącą została Gabriela Jasienicka.

Młodzieżowa Rada Miejska w Konstancinie-Jeziornie oficjalnie rozpoczęła działalność. W środę (3 czerwca) w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy odbyła się sesja inauguracyjna. Posiedzenie otworzyła i do czasu wyboru prezydium prowadziła Karolina Komar-Osińska, przewodnicząca Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W spotkaniu uczestniczyli m.in. burmistrz Michał Wiśniewski, który pogratulował młodym radnym wyboru oraz życzył im powodzenia i owocnej współpracy, a także jego zastępca Piotr Napłoszek. Życzenia sukcesów w działalności samorządowej złożyli również miejscy radni.

Prezydium wybrane

Podczas inauguracyjnej sesji młodzi radni odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie i wybrali prezydium rady. Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej została Gabriela Jasienicka. Funkcję wiceprzewodniczącej objęła Kalina Misiak, a sekretarza – Jakub Klach.

Radni wskazali także swojego opiekuna. Został nim Filip Rawski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Formalną decyzję w tej sprawie podejmie jeszcze na najbliższej sesji „dorosła” Rada Miejska.

Nowo wybrani radni od razu przystąpili do działania. Już podczas pierwszego posiedzenia zgłosili i przegłosowali kilka wniosków. Ustalono również termin kolejnej sesji, która odbędzie się 25 czerwca o godz. 10.00.

Zadania rady

Konstancińska Młodzieżowa Rada Miejska została reaktywowana po ponad dziesięciu latach przerwy. Organ ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Jego celem jest m.in. aktywizowanie młodych mieszkańców, zwiększanie ich udziału w życiu gminy, reprezentowanie potrzeb młodzieży oraz współpraca ze szkołami, organizacjami i instytucjami przy realizacji inicjatyw ważnych dla młodego pokolenia.

Młodzi radni pełnią swoje funkcje społecznie. Tegoroczne wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem – o 21 mandatów ubiegało się aż 50 uczniów, a frekwencja była bardzo wysoka.

Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie kadencji 2026–2028:

  • Jerzy Florczuk, Alicja Gigiel, Maja Sikorska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Konstancinie-Jeziornie;
  • Kornel Adamczuk, Stanisław Domański, Filip Kraśnicki – Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie;
  • Artem Kopiievskyi – Szkoła Podstawowa nr 3 w Konstancinie-Jeziornie;
  • Hanna Łuszczyńska, Maja Mężyk – Szkoła Podstawowa nr 4 w Słomczynie;
  • Andrzej Madejski, Julia Schittulli – Szkoła Podstawowa Integracja nr 5 w Konstancinie-Jeziornie;
  • Piotr Dębski, Maksymilian Jaxa-Larecki – Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy;
  • Mikołaj Papaj – Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące No Bell w Konstancinie-Jeziornie;
  • Jakub Klach, Michał Kucicki, Nikita Olhin – Zespół Szkół w Konstancinie-Jeziornie;
  • Kalina Misiak, Hanna Oklej, Gabriela Jasienicka – okręg nr 9 (uczniowie mieszkający w gminie, lecz uczący się poza jej terenem).

Galeria zdjęć

 

Autor
Łukasz Kubiak

Najnowsze aktualności

  • Zabytkowy budynek dawnej parowozowni Kolei Wilanowskiej przy ul. Pułaskiego w Konstancinie-Jeziornie, otoczony wysoką zielenią, w obecnym stanie przed planowaną rewitalizacją.

    Drugie życie parowozowni, gmina ogłosiła przetarg na…

    Dawna parowozownia przy ul. Kazimierza Pułaskiego zyska drugie życie i znów będzie służyć mieszkańcom. Gmina Konstancin-Jeziorna ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy i rozbudowy zabytkowego budynku wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu.
  • Grafika promująca czat na żywo na Facebooku z burmistrzem Konstancina-Jeziorny Michałem Wiśniewskim, zaplanowany na 29 czerwca o godz. 18.00, z jego wizerunkiem oraz informacją o tematyce spotkania dotyczącej bieżących spraw i inwestycji gminy.

    Już 29 czerwca zapraszamy na live czat z burmistrzem

    Przed nami ostatni przed wakacjami czat na żywo z Michałem Wiśniewskim, burmistrzem gminy Konstancin-Jeziorna. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (29 czerwca) o godz. 18.00 na gminnym profilu na Facebooku. Włodarz przedstawi najważniejsze bieżące sprawy samorządowe oraz odpowie na pytania