Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna | Konstancin-Jeziorna

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

06-03-2024

W najbliższy piątek (8 marca) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Powodem jej zwołania są zmiany w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Góry Kalwarii, które mogą mieć negatywny wpływ na naszą gminę. Początek posiedzenia o godz. 10.00.

66. sesja Rady Miejskiej została zwołana na wniosek grupy radnych, którzy są zaniepokojeni procedowanymi obecnie zmianami Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Góry Kalwarii. Chodzi m.in. o zapis pozwalający na lokalizację w okolicy wsi Łubna, tuż przy granicy z naszą gminą, obiektów produkcyjnych, składów, magazynów i usługi związanych z gospodarką odpadami. – Może to przynieść negatywne skutki dla Konstancina-Jeziorny i w konsekwencji spowodować utratę przez niego statusu uzdrowiska – biją na alarm konstancińscy rajcy.

Sesja nadzwyczajna rozpocznie się o godz. 10.00 w sali posiedzeń konstancińskiego magistratu przy ul. Piaseczyńskiej 77. Zaplanowany porządek obrad przewiduje dyskusję z udziałem urzędników, radnych i mieszkańców. Jej finalnym efektem będzie przyjęcie stanowiska Rady Miejskiej. Sesję będzie można oglądać na żywo w internecie za pośrednictwem platformy eSesja (esesja.tv).

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

    Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.
  • Strażacy podczas akcji gaśniczej pożaru budynku jednorodzinnego

    Pożar zniszczył dom, trwa zbiórka na jego odbudowę

    W jednej chwili życie Marty Romanowskiej i jej córek, mieszkanek Ciszycy, legło w gruzach. Kobieta, która na co dzień pracuje w konstancińskim magistracie, w pożarze domu straciła niemal cały dobytek. Ogień zniszczył dach oraz poddasze, a parter zalała woda. Trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.