Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 3 | Konstancin-Jeziorna

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 3

23-09-2021

Nauczyciele z konstancińskiej „Trójki” wcielili się w rolę mieszczańskiej rodziny z tragikomedii „Moralność pani Dulskiej”. Przeczytali wybrane fragmenty dzieła Gabrieli Zapolskiej swoim uczniom. A wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. 

Wybrane fragmenty „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej czytane były publicznie w całej Polsce na początku września. Teraz Narodowe Czytanie odbywa się w szkołach, w tym w Szkole Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie. 

Tu w rolę bohaterów lektury wcielili się nauczyciele – Katarzyna Hampel (jako Pani Dulska), Mariusz Kłosiński (Pan Dulski), Dariusz Kowalski (Zbyszko), Marzena Kurchan (Juliasiewiczowa), Ewa Mozer (Hesia), Magdalena Chomentowska (Mela), Elżbieta Siemieniuk (Lokatorka), Anna Matusiak-Waśniewska (Hanka). Narratorem była Marzena Kurchan, a scenografię przygotowała Leonora Katarzyna Maj. W czwartek (9 września) przeczytali wybrane fragmenty lektury swoim uczniom. Akcję w „Trójce” zainicjowała Marzena Kurchan, która z tej okazji spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauzer-Dudą oraz Piotrem Glińskim, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Spotkanie odbyło się 4 września podczas inauguracji Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim w Warszawie. 

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Maszyna podczas frezowania jezdni asfaltowej, w tle nogi pracowników.

    Frezowanie jezdni i nowy asfalt, będą utrudnienia w ruchu

    Najpierw frezowanie, później nowy asfalt. Rusza remont ul. Podlaskiej w Parceli i ul. Kopernika, na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Sobieskiego, w Konstancinie-Jeziornie. W związku z zaplanowanymi pracami prosimy kierowców o nie parkowanie samochodów na wspomnianych ulicach w dniach: 29
  • Mężczyzna, kominiarz stoi na dachu. Ubrany jest w czarną kurtkę, na głowie ma czarny kapelusz. Na plecy ma zarzucone urządzenie do czyszczenia kominów z drutami ułożonymi w okrąg. W tle domy jednorodzinne i błękitne niebo.

    Kominiarze przypominają o okresowych przeglądach

    Sezon grzewczy ruszył na dobre. Warto więc przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków o ciążących na nich obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Krajowej Izby Kominiarzy.