Nielegalne działania ekipy filmowej na Łąkach Oborskich | Konstancin-Jeziorna

Nielegalne działania ekipy filmowej na Łąkach Oborskich

19-03-2024

Ekipa filmowa, która we wtorek (19 marca) wykonywała zdjęcia plenerowe na Łąkach Oborskich, działała bez zgody i wiedzy konstancińskiego magistratu. Wobec osób odpowiedzialnych za nielegalne zajęcie terenu i złamanie zakazu ruchu zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Fakt rozjeżdżania Łąk Oborskich przez auta i ciężki sprzęt zgłosili służbom miejskim zaniepokojeni mieszkańcy Konstancina-Jeziorny. Na miejscu pojawiła się Straż Miejska. Funkcjonariusze wylegitymowali członków ekipy filmowej, do której należały pojazdy. Jak się okazało, filmowcy zajęli ten teren nielegalnie, bez wiedzy i zgody m.in. konstancińskiego magistratu. Ponadto wjeżdżając samochodami na groblę złamali przepisy ruchu drogowego. Wobec osób odpowiedzialnych za powyższe naruszenia zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Przypominamy! Na terenie Łąk Oborskich obowiązuje całkowity zakaz ruchu kołowego, o czym informują znaki drogowe. Ci, którzy świadomie będą go łamać, muszą liczyć się z mandatem, a taryfikator w tym przypadku jest bezlitosny. – Za popełnione wykroczenie grzywna wynosi od 20 do 500 zł oraz 8 punktów karnych – informuje Paulina Cichecka ze Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piasecznie. Woda z wodociągu publicznego Literatów, zasilanego przez SUW Grapa, jest warunkowo przydatna do spożycia – można ją pić wyłącznie po co najmniej dwuminutowym przegotowaniu.

    Mniej bakterii w wodzie, ale nadal trzeba ją przegotowywać

    Najnowsze badania wody z wodociągu Literatów wykazały spadek liczby bakterii grupy coli. Mimo poprawy wyników woda nadal jest warunkowo przydatna do spożycia i przed użyciem należy ją gotować przez minimum 2 minuty. Zalecenia obowiązują do odwołania.
  • Grupa osób pozuje do zdjęcia

    Alicja Welenc ponownie sołtyską Obór – wybrano też Radę…

    Mieszkańcy Obór wybrali nową sołtyskę oraz Radę Sołecką. Funkcję gospodarza wsi objęła Alicja Welenc, która otrzymała 56 głosów poparcia. Nie jest to jej debiut w tej roli – Alicja Welenc pełniła funkcję sołtyski również w poprzedniej kadencji.