Nielegalne działania ekipy filmowej na Łąkach Oborskich | Konstancin-Jeziorna

Nielegalne działania ekipy filmowej na Łąkach Oborskich

19-03-2024

Ekipa filmowa, która we wtorek (19 marca) wykonywała zdjęcia plenerowe na Łąkach Oborskich, działała bez zgody i wiedzy konstancińskiego magistratu. Wobec osób odpowiedzialnych za nielegalne zajęcie terenu i złamanie zakazu ruchu zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Fakt rozjeżdżania Łąk Oborskich przez auta i ciężki sprzęt zgłosili służbom miejskim zaniepokojeni mieszkańcy Konstancina-Jeziorny. Na miejscu pojawiła się Straż Miejska. Funkcjonariusze wylegitymowali członków ekipy filmowej, do której należały pojazdy. Jak się okazało, filmowcy zajęli ten teren nielegalnie, bez wiedzy i zgody m.in. konstancińskiego magistratu. Ponadto wjeżdżając samochodami na groblę złamali przepisy ruchu drogowego. Wobec osób odpowiedzialnych za powyższe naruszenia zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Przypominamy! Na terenie Łąk Oborskich obowiązuje całkowity zakaz ruchu kołowego, o czym informują znaki drogowe. Ci, którzy świadomie będą go łamać, muszą liczyć się z mandatem, a taryfikator w tym przypadku jest bezlitosny. – Za popełnione wykroczenie grzywna wynosi od 20 do 500 zł oraz 8 punktów karnych – informuje Paulina Cichecka ze Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny schron z betonowymi ścianami i łóżkami

    Miejsca doraźnego schronienia, jest przetarg na dokumentację

    W trzech konstancińskich szkołach podstawowych powstaną miejsca doraźnego schronienia. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji wybranych pomieszczeń. Na ten cel samorząd pozyskał 300 tys. zł.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli strażaków z burmistrzem Michałem Wiśniewskim

    Strażacy ochotnicy podsumowali pięć lat i wybrali nowe…

    W piątek (19 czerwca) odbył się 13. Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Była to okazja do podsumowania kadencji 2021–2026 i wyboru nowych władz. Po 30 latach funkcję prezesa zarządu przekazał druh Grzegorz Szewczyk, a jego następcą został Mateusz Siudziński.