Noc wśród książek i gwiazd – mobilne planetarium ponownie w bibliotece | Konstancin-Jeziorna

Noc wśród książek i gwiazd – mobilne planetarium ponownie w bibliotece

17-10-2025

W piątek (17 października) o godz. 17.00 Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie „Noc bibliotek 2025". W siedzibie głównej (przy ul. Świetlicowej 1) pojawi się mobilne planetarium, które zabierze czytelników w fascynującą podróż po Układzie Słonecznym.

Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek", w ramach której odbędą się niezwykłe pokazy w mobilnym planetarium. To wyjątkowe wydarzenie w ubiegłym roku przyciągnęło aż 200 uczestników. Jest to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć gwiazdy, planety i odległe galaktyki, nie opuszczając bibliotecznych murów. W specjalnej kopule uczestnicy wyruszą w fascynującą podróż po kosmosie, poznając tajemnice Wszechświata i piękno nocnego nieba. 

Seanse będą odbywać się co 15–20 minut, w godz. 17.00–20.00 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Świetlicowej 1. Wstęp jest bezpłatny – wystarczy okazać kartę biblioteczną lub wyrobić ją bezpośrednio przed wejściem (do założenia karty potrzebny będzie dowód osobisty).  Więcej o wydarzeniu na: www.bibliotekakonstancin.pl.

Autor
Aneta Tapanchev

Najnowsze aktualności

  • Zdjęcie grupy  dzieci

    Skwer im. Rodziny Prekerów oczami uczniów Jedynki

    Anna Jagodzińska, Natalia Wszeborowska, Zofia Kuźmowicz, Kalina Trudnowska oraz Urszula Korytek zostały laureatkami konkursu historyczno-plastycznego „Skwer Prekera”, organizowanego w Szkole Podstawowej nr 1. Patronat nad wydarzeniem objął Michał Wiśniewski, burmistrz gminy.
  • Książki i młotek sędziowski

    Nabór uzupełniający kandydatów na ławników sądowych

    Ławnicy sądowi pilnie poszukiwani. Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna ogłosił uzupełniający nabór – do obsadzenia są dwa miejsca w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy. Dokumenty aplikacyjne można składać do 24 kwietnia br.