Nowa siedziba ZGK w półfinale konkursu architektonicznego | Konstancin-Jeziorna

Nowa siedziba ZGK w półfinale konkursu architektonicznego

29-04-2024

Nowy budynek administracyjno-biurowy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie znalazł się w półfinale konkursu architektoniczno-urbanistycznego „Lider Dostępności 2024”. Budowla przy ul. Wareckiej ma szansę na nagrodę w kategorii obiekt biurowy/handlowy.

„Lider Dostępności” to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich. Nagradzane są w nim rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne, które są dostępne dla wszystkich grup użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami. 

W gronie półfinalistów

W tegorocznej edycji konkursu do półfinału zakwalifikowało się 30 obiektów, wyłonionych spośród 83 zgłoszeń. W tym gronie znalazł się też nowy budynek administracyjno-biurowy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie, który walczy w kategorii obiekt biurowy/handlowy. Oprócz gminnej jednostki szansę na nagrodę mają także: biuro ISS Finance Service Centre (Gdańsk), Nowy Rynek E (Poznań) i siedziba Fundacji Avalon (Warszawa). Laureatów i wyróżnionych wybierze w tajnym głosowaniu kapituła konkursowa. Wyniki poznamy podczas gali w Pałacu Prezydenckim z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Wkrótce otwarcie

Budowa nowego budynku administracyjno-biurowego Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Wareckiej 22 była realizowana w latach 2022–2024 (wkrótce planowane jest jego otwarcie). W miejscu starej siedziby, która nie spełniała warunków technicznych dla budynków użyteczności publicznej, powstał jednopiętrowy obiekt o łącznej pow. użytkowej 770 mkw. Jest on wygodny zarówno dla pracowników, jak i interesantów oraz energooszczędny i przestronny. Zagospodarowany został również teren wokół budynku. Inwestycja kosztowała ponad 12 mln zł.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Elektryk naprawiający latarnię uliczną na wysokości.

    Trwa konserwacja gminnego oświetlenia ulicznego

    Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna prowadzone są prace konserwacyjne oświetlenia ulicznego. W związku z tym lampy mogą być czasowo włączane także przed zmrokiem. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
  • Dokumenty firmowe i pieniądze

    Koniec świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców z…

    Koniec wsparcia dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wnioski o świadczenie pieniężne z tego tytułu będą przyjmowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie tylko do końca lipca i wypłacane wyłącznie za okres do 30 czerwca br.