Nowe pracownia, sprzęt i infrastruktura dla pacjentów | Konstancin-Jeziorna

Nowe pracownia, sprzęt i infrastruktura dla pacjentów

03-08-2022
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

To nowy rozdział w historii Szpitala im. prof. Mariana Weissa w Konstancinie-Jeziornie. Placówka uruchomiła odnowioną izbę przyjęć, nowoczesną przychodnię specjalistyczną oraz centrum diagnostyki obrazowej. Modernizację pomieszczeń umożliwiły miliony złotych od samorządu Mazowsza i Unii Europejskiej.

Zakończyła się przebudowa pomieszczeń Szpitala im. prof. Mariana Weissa przy ul. Wierzejewskiego 12 w Konstancinie-Jeziornie, wchodzącego w skład Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER. Placówka zyskała nową izbę przyjęć, przychodnię specjalistyczną oraz centrum diagnostyki obrazowej. W miniony poniedziałek (1 sierpnia) odbyło się oficjalne otwarcie odnowionych przestrzeni, w którym udział wzięli m.in. Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego oraz Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna i jego zastępca Dariusz Zieliński. 

Nowoczesny sprzęt, kompleksowa pomoc

Wyremontowane zostały także pomieszczenia gospodarcze, magazynowe oraz sala konferencyjna. W trakcie przebudowy rozdzielono też drogi przemieszczania się pacjentów szpitalnych i ambulatoryjnych, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo epidemiologiczne. Oprócz odnowienia izby przyjęć i pracowni szpital został wyposażony również w nowoczesny sprzęt: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, mobilne i stacjonarne aparaty RTG, a także aparaturę do znieczuleń i badań USG, dzięki czemu wszystkie najważniejsze badania od teraz będą wykonywane na miejscu. Tym samym zarówno mieszkańcy Konstancina-Jeziorny, jak i całego Mazowsza, w szpitalu im. prof. Weissa znajdą kompleksową pomoc – od diagnozy po rehabilitację.

Zmiany w szpitalnej aptece 

To jeszcze nie wszystko. W szpitalnej aptece i jego komórkach organizacyjnych wdrożony został elektroniczny system ewidencji i dystrybucji leków. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko zwiększy się bezpieczeństwo pacjentów, którzy będą mieli pewność wydania leków w odpowiedniej dawce, ale także komfort pracy personelu medycznego. Inwestycja jest jeszcze w trakcie realizacji. Zmiany zaszły także w otoczeniu placówki. Utworzona została sieć dróg dojazdowych dla pacjentów, służb ratunkowych, dostawców i personelu szpitala. Powstały nowe miejsca parkingowe, oświetlenie oraz ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Zmodernizowano także sieć kanalizacyjną, wodociągową oraz elektroenergetyczną. Modernizacja i przebudowa szpitala była możliwa dzięki ponad 40 mln zł od samorządu Mazowsza, a także środkom unijnym.

Samochód do przewozu krwi

Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER wzbogaciło się także o nowy samochodem z lodówką do przewożenia krwi i innych materiałów medycznych. To prezent od InterRisk TU Vienna Insurance Group. Towarzystwo ubezpieczeniowe, które regularnie współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Ultrakrew, otrzymało w tym roku nagrodę Grupy Vienna Insurance Group za zaangażowanie społeczne, a zdobyty w jej ramach grant pozwolił na zakup dwóch fiatów tipo. Jeden z nich trafił do Konstancina-Jeziorny, a jego przekazanie odbyło się podczas poniedziałkowej uroczystości.
 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Ogród, na trawie stoją sztalugi drewniane a na nich obrazy. W tle widać ludzi i wysokie drzewa.

    Festiwal Otwarte Ogrody już po raz 17., zgłoszenia do końca…

    Znamy już termin tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody w Konstancinie-Jeziornie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14–15 września. A my już dzisiaj zapraszamy wszystkich, którzy chcą otworzyć bramy swoich gościnnych ogrodów. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca czerwca.
  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje w poniedziałek (20 maja) od godz. 15.00 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.