Nowe pracownia, sprzęt i infrastruktura dla pacjentów | Konstancin-Jeziorna

Nowe pracownia, sprzęt i infrastruktura dla pacjentów

03-08-2022
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

To nowy rozdział w historii Szpitala im. prof. Mariana Weissa w Konstancinie-Jeziornie. Placówka uruchomiła odnowioną izbę przyjęć, nowoczesną przychodnię specjalistyczną oraz centrum diagnostyki obrazowej. Modernizację pomieszczeń umożliwiły miliony złotych od samorządu Mazowsza i Unii Europejskiej.

Zakończyła się przebudowa pomieszczeń Szpitala im. prof. Mariana Weissa przy ul. Wierzejewskiego 12 w Konstancinie-Jeziornie, wchodzącego w skład Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER. Placówka zyskała nową izbę przyjęć, przychodnię specjalistyczną oraz centrum diagnostyki obrazowej. W miniony poniedziałek (1 sierpnia) odbyło się oficjalne otwarcie odnowionych przestrzeni, w którym udział wzięli m.in. Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego oraz Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna i jego zastępca Dariusz Zieliński. 

Nowoczesny sprzęt, kompleksowa pomoc

Wyremontowane zostały także pomieszczenia gospodarcze, magazynowe oraz sala konferencyjna. W trakcie przebudowy rozdzielono też drogi przemieszczania się pacjentów szpitalnych i ambulatoryjnych, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo epidemiologiczne. Oprócz odnowienia izby przyjęć i pracowni szpital został wyposażony również w nowoczesny sprzęt: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, mobilne i stacjonarne aparaty RTG, a także aparaturę do znieczuleń i badań USG, dzięki czemu wszystkie najważniejsze badania od teraz będą wykonywane na miejscu. Tym samym zarówno mieszkańcy Konstancina-Jeziorny, jak i całego Mazowsza, w szpitalu im. prof. Weissa znajdą kompleksową pomoc – od diagnozy po rehabilitację.

Zmiany w szpitalnej aptece 

To jeszcze nie wszystko. W szpitalnej aptece i jego komórkach organizacyjnych wdrożony został elektroniczny system ewidencji i dystrybucji leków. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko zwiększy się bezpieczeństwo pacjentów, którzy będą mieli pewność wydania leków w odpowiedniej dawce, ale także komfort pracy personelu medycznego. Inwestycja jest jeszcze w trakcie realizacji. Zmiany zaszły także w otoczeniu placówki. Utworzona została sieć dróg dojazdowych dla pacjentów, służb ratunkowych, dostawców i personelu szpitala. Powstały nowe miejsca parkingowe, oświetlenie oraz ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Zmodernizowano także sieć kanalizacyjną, wodociągową oraz elektroenergetyczną. Modernizacja i przebudowa szpitala była możliwa dzięki ponad 40 mln zł od samorządu Mazowsza, a także środkom unijnym.

Samochód do przewozu krwi

Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER wzbogaciło się także o nowy samochodem z lodówką do przewożenia krwi i innych materiałów medycznych. To prezent od InterRisk TU Vienna Insurance Group. Towarzystwo ubezpieczeniowe, które regularnie współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Ultrakrew, otrzymało w tym roku nagrodę Grupy Vienna Insurance Group za zaangażowanie społeczne, a zdobyty w jej ramach grant pozwolił na zakup dwóch fiatów tipo. Jeden z nich trafił do Konstancina-Jeziorny, a jego przekazanie odbyło się podczas poniedziałkowej uroczystości.
 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Włączone telewizory ustawione na stole, z wyświetlonymi na ekranie grami dla dzieci.

    Nowy sprzęt multimedialny w świetlicy środowiskowej

    Świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży przy ul. Anny Walentynowicz 24 w Konstancinie-Jeziornie została doposażona w nowy sprzęt multimedialny. Gmina zakupiła ze środków własnych m.in. telewizory oraz konsole do gier.
  • zdjęcie – chłopak niesie karton, mężczyzna w samochodzie na pace czeka na ładunek

    Zbiórka latarek, baterii i żywności – pomoc dla Ukrainy

    Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie do piątku (2 grudnia) prowadzi zbiórkę dla Ukrainy. Potrzebne są m.in. latarki, baterie, świece i żywność pakowana hermetycznie. Rzeczy trafią do Liceum Krzemienieckiego, które przekaże je dalej mieszkańcom oraz żołnierzom na froncie.