Nowe skrzydło szkoły w Słomczynie już na ukończeniu | Konstancin-Jeziorna

Nowe skrzydło szkoły w Słomczynie już na ukończeniu

25-04-2023

To już ostatnia prosta na budowie nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Aktualnie wewnątrz budynku trwają prace porządkowe, a na zewnątrz – ostatnie roboty związane z zagospodarowaniem terenu. Później meblowanie i wyposażenie pomieszczeń. Wszystko będzie gotowe na nowy rok szkolny 2023/2024.

Przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie, która trwa od lipca 2021 r., dynamicznie zmierza ku końcowi.

Ostatnie porządki

Aktualnie wykonawca, firma Zab-Bud z Warszawy, wewnątrz budynku prowadzi prace porządkowe (mycie i sprzątanie pomieszczeń), natomiast na zewnątrz trwają ostatnie roboty związane z zagospodarowaniem terenu – powstało już m.in. nowe boisko wielofunkcyjne i szkolny plac zabaw. Po ich zakończeniu pozostanie już tylko umeblowanie i wyposażanie wnętrz. Dodatkowo, poza projektem rozbudowy, w wakacje wyremontowane zostaną korytarze oraz dawna sala zerówki znajdujące się w starej części szkoły. W planach jest także montaż klimatyzacji w gabinecie dyrektora, księgowości i serwerowni.

Wsparcie z budżetu Mazowsza

Dzięki rozbudowie Czwórka zyska m.in. sześć nowych sal dydaktycznych, trzy zespoły sanitariatów, kuchnię ze stołówką, bibliotekę z czytelnią, świetlicę. Budynek będzie miał również windę, która zapewni osobom niepełnosprawnym dostęp na jego obie kondygnacje. Wszystko ma być gotowe na nowy rok szkolny 2023/2024. Koszt inwestycji to ponad 14,8 mln zł. Gmina liczy na przyznanie 4 mln zł pomocy finansowej z budżetu województwa mazowieckiego, o którą wnioskowała w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Galeria zdjęć

 

Zadanie pn. Przebudowa Szkoły Podstawowej w Słomczynie współfinansowano ze środków Województwa Mazowieckiego.

logo 25 lat Mazowszelogo Mazowsze dla równomiernego rozwoju

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.