Nowe szafy sterownicze w przepompowniach ścieków | Konstancin-Jeziorna

Nowe szafy sterownicze w przepompowniach ścieków

25-05-2023

Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie modernizuje kolejnych pięć przepompowni ścieków. W najbliższym czasie zostaną zamontowane w nich nowe szafy sterownicze. Pozwoli to m.in. na zdalne monitorowanie i śledzenie pracy przepompowni z dyspozytorni przy ul. Wareckiej 22. Wymiana będzie kosztowała 100 tys. zł.

– Systematycznie unowocześniamy naszą infrastrukturę – mówi Edward Skarżyński, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie. – Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna działa 40 przepompowni ścieków, z czego już 35 zostało zmodernizowanych. Teraz przyszedł czas na pięć ostatnich.  

W nowe szafy sterownicze, z modułem komunikacyjnym GSM/GPRS, zostaną wyposażone przepompownie w Konstancinie-Jeziornie (ul. Fałata i ul. Lema na os. Konstancja oraz ul. Kołobrzeska), Borowinie (ul. Topolowa) i Czarnowie (ul. Partyzantów). Dzięki tej zmianie możliwe będzie m.in. zdalne monitorowanie pracy pomp i sterowanie nimi z dyspozytorni ZGK przy ul. Wareckiej 22, co jest niezwykle pomocne w przypadku ewentualnych awarii. Koszt modernizacji to 100 tys. zł.

Oprócz przepompowni ścieków ZGK posiada także możliwość zdalnego monitorowania pracy wszystkich stacji uzdatniania wody, a tych na terenie gminy jest sześć.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.