Nowe szafy sterownicze w przepompowniach ścieków | Konstancin-Jeziorna

Nowe szafy sterownicze w przepompowniach ścieków

25-05-2023

Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie modernizuje kolejnych pięć przepompowni ścieków. W najbliższym czasie zostaną zamontowane w nich nowe szafy sterownicze. Pozwoli to m.in. na zdalne monitorowanie i śledzenie pracy przepompowni z dyspozytorni przy ul. Wareckiej 22. Wymiana będzie kosztowała 100 tys. zł.

– Systematycznie unowocześniamy naszą infrastrukturę – mówi Edward Skarżyński, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie. – Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna działa 40 przepompowni ścieków, z czego już 35 zostało zmodernizowanych. Teraz przyszedł czas na pięć ostatnich.  

W nowe szafy sterownicze, z modułem komunikacyjnym GSM/GPRS, zostaną wyposażone przepompownie w Konstancinie-Jeziornie (ul. Fałata i ul. Lema na os. Konstancja oraz ul. Kołobrzeska), Borowinie (ul. Topolowa) i Czarnowie (ul. Partyzantów). Dzięki tej zmianie możliwe będzie m.in. zdalne monitorowanie pracy pomp i sterowanie nimi z dyspozytorni ZGK przy ul. Wareckiej 22, co jest niezwykle pomocne w przypadku ewentualnych awarii. Koszt modernizacji to 100 tys. zł.

Oprócz przepompowni ścieków ZGK posiada także możliwość zdalnego monitorowania pracy wszystkich stacji uzdatniania wody, a tych na terenie gminy jest sześć.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej błękitny napis burze. W tle fragment oszronionych liści.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Przymrozki

    Wiosna w tym roku nas nie rozpieszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydał ostrzeżenie przed przymrozkami. W sobotnią noc (3 czerwca) temperatura powietrza może spać do 2°C, przy gruncie do -3°C. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 1.00 do godz. 6.00.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący piknik rodzinny w SP nr 1 w Konstancinie-Jeziornie.

    Piknik rodzinny w konstancińskiej Jedynce

    3 czerwca (sobota) w Szkole Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się piknik rodzinny. Zaproszeni są nie tylko uczniowie szkoły i ich rodziny, ale każdy gość i mieszkaniec gminy.