Nowoczesny sprzęt ratowniczy trafił do strażaków | Konstancin-Jeziorna

Nowoczesny sprzęt ratowniczy trafił do strażaków

30-11-2021

Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Bielawie i Słomczynie otrzymali nowoczesne narzędzia hydrauliczne do ratownictwa technicznego. Przekazanie sprzętu odbyło się we wtorek (30 listopada). Jego zakup sfinansowała gmina Konstancin-Jeziorna i samorząd województwa mazowieckiego.

O tym, jak ważny jest sprzęt wykorzystywany przez strażaków podczas akcji nie trzeba nikogo przekonywać. Właśnie takie nowoczesne wyposażenie we wtorek (30 listopada) trafiło do dwóch gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Druhowie z Bielawy otrzymali nożyco-rozpieracz o wartości ponad 39,4 tys. zł, a strażacy ze Słomczyna – rozpieracz kolumnowy warty 21,5 tys. zł. Narzędzia hydrauliczne do ratownictwa technicznego i drogowego przedstawicielom wspomnianych jednostek przekazali Bożena Żelazowska, posłanka na Sejm RP, oraz burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Ich zakup sfinansowała gmina Konstancin-Jeziorna i samorząd województwa mazowieckiego. – Odpowiednie wyposażenie to zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy oraz skuteczności działań ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez gminne jednostki OSP – podkreślił na wtorkowym spotkaniu Kazimierz Jańczuk.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Kilka plakatów z godzinowym programem finału WOŚP zwinięte w rulon.

    30 stycznia WOŚP znów zagra w Konstancinie-Jeziornie

    Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 30 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 30. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, spotkania, warsztaty i bieg rodzinny.
  • Dwa wozy strażackie, stojące przed dużym odnowionym budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie.

    OSP Konstancin-Jeziorna z dofinansowaniem na zakup wozu

    Do strażaków ochotników z Konstancina-Jeziorny trafi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jednostka OSP na zakup ciężkiego wozu dostanie 600 tys. zł dofinansowania. Drugie tyle dołoży gmina Konstancin-Jeziorna ze swojego budżetu.