Noworoczne zmiany w gminnym Systemie Powiadamiania SMS | Konstancin-Jeziorna

Noworoczne zmiany w gminnym Systemie Powiadamiania SMS

10-01-2024

Zmiany w Systemie Powiadamiania SMS. Obejmują one nowy formularz zgłoszeniowy, rozszerzenie kategorii tematycznych oraz zakończenie wysyłki ostrzeżeń meteorologicznych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapisania się do bazy, aby być na bieżąco z ważnymi informacjami i wydarzeniami w naszej gminie.

Chcesz otrzymywać gminne informacje, istotne komunikaty urzędowe, a także wiadomości o wydarzeniach kulturalnych i sportowych? Zapisz się do naszego Systemu Powiadamiania SMS, który jest wygodnym i bezpłatnym rozwiązaniem dla wszystkich mieszkańców. 

Zmiany

Z początkiem roku, w związku z wdrożeniem nowego systemu teleinformatycznego, wprowadzono kilka istotnych zmian w funkcjonowaniu Systemu Powiadamiania SMS. Najważniejszą jest zakończenie wysyłki ostrzeżeń meteorologicznych i hydrologicznych – osoby zainteresowane takimi alertami zachęcamy do zainstalowania na swoim urządzeniu mobilnym aplikacji Meteo IMGW-PIB, dostępnej w Google Play (dla systemu Android) i App Store (dla systemu iOS). Poza tym wprowadzono nowy formularz zgłoszeniowy, który ułatwi proces rejestracji, oraz rozszerzono katalog powiadomień o nową kategorię – utrudnienia i awarie. Co najważniejsze, osoby już zarejestrowane w systemie nie muszą dokonywać ponownej rejestracji

Rejestracja

System Powiadamiania SMS jest dostępny dla wszystkich posiadaczy aktywnego numeru w polskiej sieci komórkowej. Aby dołączyć, wystarczy:

  • wejść na stronę internetową konstancinjeziorna.pl i przejść do zakładki „System Powiadamiania SMS”;
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy, wybierając interesujące Cię kategorie powiadomień;
  • potwierdzić swój numer telefonu wpisując kod otrzymany SMS-em.

Po zapisaniu się będziesz otrzymywać wyłącznie informacje zgodne z Twoimi preferencjami. Obsługą systemu zajmuje się Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy, co gwarantuje rzetelność oraz aktualność przesyłanych wiadomości.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grupa osób pozuje do zdjęcia na tle ściany z czerwonej cegły

    Uczniowie nagrodzeni! Stypendia dla najzdolniejszych i…

    Szesnaścioro uczniów z gminnych szkół podstawowych odebrało we wtorek (23 grudnia) stypendia za znakomite wyniki i sukcesy w nauce, a także aktywność szkolną. Wyróżnienia wręczył Michał Wiśniewski, burmistrz Konstancina-Jeziorny. Łączna kwota wsparcia wyniosła 48 tys. zł.
  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis marznące opady. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

    Alert meteo pierwszego stopnia: Marznące opady

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącą mżawką, która może powodować gołoledź. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w piątek (26 grudnia) w godz. 8.00–22.00. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność.