Nowy specjalista w gminnym punkcie konsultacyjnym | Konstancin-Jeziorna

Nowy specjalista w gminnym punkcie konsultacyjnym

11-06-2024

Gminny Punkt Konsultacyjny Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień rozszerzył swoją ofertę wsparcia. Od 11 czerwca 2024 r. mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy terapeuty uzależnień. Specjalistka pełni dyżur w każdy wtorek w godz. 10.00–15.00. 

Gminny Punkt Konsultacyjny Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień mieści się w budynku przy ul. Mirkowskiej 54A lok. 2 na osiedlu Mirków. Osoby zmagające się z różnego rodzaju uzależnieniami – np. od alkoholu, narkotyków czy dopalaczy – lub ich bliscy mogą uzyskać w nim bezpłatną pomoc. 

Nowy specjalista 

W punkcie dyżur pełnią specjaliści m.in. psycholog i kurator sądowy. 11 czerwca 2024 r. do tego grona dołączyła terapeutka uzależnień – Małgorzata Szczurowska. Jest ona dostępna dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna w każdy wtorek (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 10.00–15.00. W pozostałe dni dyżur pełnią:   

 • Katarzyna Grabowska – psycholog, terapeuta: środa w godz. 11.30–15.45 oraz piątek 16.30-21.15;
 • Agnieszka Kempa – kurator sądowy: piątek w godz. 10.00–13.00 (porady w sprawach wymagających interwencji zwłaszcza dotyczących ochrony osób nieletnich);
 • Barbara Robaszkiewicz – psycholog: czwartek w godz. 17.00–20.00 (problemy narkotykowe, porady, konsultacje, pomoc terapeutyczna).

Spotkanie w punkcie konsultacyjnym warto wcześniej umówić dzwoniąc pod numer tel.: 22 754 35 35. 

Pomarańczowa linia dla rodziców

Ponadto rodzice dzieci pijących alkohol i zażywających środki psychoaktywne mogą uzyskać wsparcie na „Pomarańczowej linii”. Świadczy ona pomoc psychologiczną oraz informacyjną związaną z dotarciem do specjalistycznych placówek zajmujących się uzależnieniami. Wystarczy zadzwonić pod nr tel.: 801 140 068.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

  Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

  Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
 • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

  Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

  Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.