Nowy sprzęt dla strażaków ochotników z Opaczy | Konstancin-Jeziorna

Nowy sprzęt dla strażaków ochotników z Opaczy

10-02-2022

Węże pożarnicze, odzież ochronna, pompy i przyczepka transportowa – to tylko część sprzętu, który w ostatnim czasie trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Opaczy. Jego zakup był możliwy dzięki środkom z funduszu sołeckiego oraz pieniądzom przekazanym jednostce przez Spółkę dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Opacz.

Kolejna gminna Ochotnicza Straż Pożarna wzbogaciła swoje wyposażenie o nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Lista zakupów, które w ostatnim czasie zrobiła jednostka z Opaczy jest imponująca.

Lista zakupów

Znalazły się na niej między innymi: węże pożarnicze; podkrzesywarka do piły spalinowej, która umożliwia przycinanie gałęzi na wysokich drzewach; dwa zestawy odzieży ochronnej; wiertarko-wkrętarka; szlifierka kątowa; dwie pompy – do wody czystej i brudnej oraz rękaw przeciwpowodziowy, chroniący budynki przed zalaniem. Ale to jeszcze nie wszystko. Do transportu tego i innego sprzętu ratowniczego będzie służyła druhom nowa przyczepka.

Ważne wsparcie

Łącznie doposażenie jednostki kosztowało 51,5 tys. zł, z czego 21,5 tys. zł pochodziło z funduszu sołeckiego, a 30 tys. zł przekazała Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Opacz. – Dziękujemy mieszkańcom sołectwa oraz spółce za tak hojne wsparcie – mówi Adrian Słomka, prezes OSP Opacz. – Odpowiednie wyposażenie to zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców gminy oraz skuteczności prowadzonych przez naszą jednostkę działań ratowniczo-gaśniczych.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Lampa oświetlenia ulicznego

    Kolejne ograniczenia w nocnym oświetleniu ulic

    Ul. Przesmyckiego, al. 1000-lecia Państwa Polskiego i ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Jeziorki – to kolejne lokalizacje, w których latarnie nocami świecą krócej lub tylko częściowo. Wszystko w związku z trudną sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz ustawą, która zobowiązuje gminy do oszczędzania.
  • Kobieta trzyma w ręku mikrofon i do niego mówi.

    Przyznano nagrody za wybitne wyniki sportowe

    Konstanciński samorząd przyznał nagrody pieniężne za wybitne wyniki sportowe w sezonie 2021/2022. Wyróżnionych zostało 38 zawodników reprezentujących aż szesnaście dyscyplin. Pula nagród wyniosła w tym roku prawie 40 tys. zł.