Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna | Konstancin-Jeziorna

Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

20-06-2024
Monika Kasprzyk, kierownik wydziału

W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.  

Kolejne zmiany organizacyjne w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Decyzją burmistrza Michała Wiśniewskiego został utworzony nowy wydział – Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej.

Bez naborów zewnętrznych

Powstał on z połączenia istniejących już Biura Komunikacji Społecznej oraz Wieloosobowego Stanowiska ds. Działalności Gospodarczej. Zmiany odbyły się bez naborów zewnętrznych – nowy wydział liczy pięć osób, a zasilili go pracownicy istniejących komórek organizacyjnych magistratu. Na jego czele stanęła Monika Kasprzyk, dotychczasowa zastępczyni kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia. Z kolei stanowisko zastępcy powierzono Izabeli Słowińskiej, która do tej pory była inspektorem Wieloosobowego Stanowiska ds. Działalności Gospodarczej.

Zakres zadań

Pracownicy Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej będą odpowiedzialni m.in. za koordynację prac związanych z polityką rozwoju gminy, współpracę z jednostkami samorządu gospodarczego, prowadzenie konsultacji społecznych i badań ankietowych, a także współpracę z organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi oraz z Gminną Radą Działalności Pożytku Publicznego i Radą Seniorów. Ponadto do zadań nowego wydziału należą: prowadzenie spraw związanych z realizacją budżetu partycypacyjnego i przyznawaniem nagród sportowych, wspieranie aktywności społecznej i obywatelskiej w formie inicjatywy lokalnej czy ewidencjonowanie działalności gospodarczej. 

Dane kontaktowe do Wydziału Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej:

 • Monika Kasprzyk, kierownik – nr tel. 22 484 24 45;
 • Izabela Słowińska, zastępca kierownika – nr tel. 22 484 24 86;
 • Inspektorzy – Danuta Księcio (nr tel. 22 484 24 85), Arkadiusz Jaskółowski (nr tel. 22 484 24 46) i Cezary Puchniarz (nr tel. 22 484 24 48).
Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

  Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
 • Mapa ulica

  Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

  Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.