Obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej | Konstancin-Jeziorna

Obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej

13-08-2021
Zapraszamy na koncert patriotyczny o godz. 17.00

W najbliższą niedzielę (15 sierpnia) oddamy hołd bohaterom wydarzeń sprzed 101 lat. W rocznicę Bitwy Warszawskiej – w dniu Święta Wojska Polskiego – zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze w miejscach pamięci. Po południu zapraszamy na koncert patriotyczny w wykonaniu Konstancińskiego Chóru Kameralnego.

Bitwa Warszawska z 1920 roku zaliczana jest do jednej z decydujących bitew w dziejach świata. Według wielu historyków, miała ona bardzo duże znaczenie dla Europy i Polski, która dzięki odniesionemu zwycięstwu uchroniła swoją niepodległość i przeszkodziła bolszewizmowi w jego ekspansji na zachód.

Złożenie kwiatów

W najbliższą niedzielę (15 sierpnia), w rocznicę tamtych wydarzeń, oddamy hołd bohaterom wydarzeń sprzed 101 lat. Zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze w miejscach pamięci: przed krzyżem upamiętniającym rocznicę zwycięstwa oręża polskiego w 1920 r. (os. Mirków, skwer im. Rodziny Natansonów) oraz przed Pomnikiem Obrońców Ojczyzny w Jeziornie (ul. Warszawska 23). 

Koncert patriotyczny

Po południu, o godz. 17.00 zapraszamy na koncert patriotyczny. W altanie przy Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15) wystąpi Konstanciński Chór Kameralny. Usłyszymy polskie pieśni i piosenki patriotyczne, zarówno te doniosłe i dumne w swoim charakterze jak „Legiony”, „Piechotę” czy „Warszawiankę”, jak i te radosne, energiczne i nieco lżejsze jak „Przybyli ułani”, „Pierwsza kadrowa” czy „Ej, dziewczyno”. 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Dzieci bawiące się klockami, siedzą na podłodze w przedszkolu.

    Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów…

    W poniedziałek (5 maja) rusza nabór uzupełniający do miejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W dziewięciu placówkach dostępnych jest jeszcze łącznie 109 wolnych miejsc. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.
  • Grafika informacyjna zapraszająca mieszkańców sołectw i osiedli na cykl spotkań z burmistrzem Michałem Wiśniewskim, dotyczących inwestycji, planów i potrzeb lokalnej społeczności.

    7 maja spotkanie z mieszkańcami Piasków, Cieciszewa i…

    Przed nami czwarte spotkanie z burmistrzem gminy Konstancin-Jeziorna w ramach cyklu „Porozmawiajmy o waszej okolicy”. Tym razem zaproszenie kierowane jest do mieszkańców sołectw Piaski, Cieciszew i Dębówka. Zebranie odbędzie się 7 maja o godz. 18.00 w Domu Ludowy w Cieciszewie.