Od 1 sierpnia można składać wnioski o zwrot akcyzy | Konstancin-Jeziorna

Od 1 sierpnia można składać wnioski o zwrot akcyzy

28-07-2022

W poniedziałek (1 sierpnia) rusza drugi termin naboru wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Gospodarze na ich złożenie w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna mają miesiąc. 

O zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego można ubiegać się dwa razy w roku – w lutym i w sierpniu. W poniedziałek (1 sierpnia) rusza druga tura naboru wniosków.

Nabór wniosków

Tym razem producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot akcyzy za paliwo, które kupili od 1 lutego do 31 lipca 2022 r. Do wniosku należy załączyć faktury VAT lub ich kopie. Jeżeli producent rolny jest hodowcą bydła, dołącza również dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła (DJP) za 2021 r. Rolnicy na złożenie wniosku w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna mają czas do 31 sierpnia 2022 r.

Tegoroczne limity

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2022 r. jest wyliczany według następującego wzoru:

 • 110,00 zł × liczba hektarów użytków rolnych na terenie gminy;
 • 40,00 zł × średnia roczna liczba DJP bydła.

Przy czym zwrot wynosi 1 zł za każdy zakupiony litr oleju w ramach przysługującego limitu rocznego. Pieniądze będą wypłacane w terminie od 3 do 31 października 2022 r.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Elektryk naprawiający latarnię uliczną na wysokości.

  Trwa konserwacja gminnego oświetlenia ulicznego

  Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna prowadzone są prace konserwacyjne oświetlenia ulicznego. W związku z tym lampy mogą być czasowo włączane także przed zmrokiem. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
 • Dokumenty firmowe i pieniądze

  Koniec świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców z…

  Koniec wsparcia dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wnioski o świadczenie pieniężne z tego tytułu będą przyjmowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie tylko do końca lipca i wypłacane wyłącznie za okres do 30 czerwca br.