Od soboty wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej | Konstancin-Jeziorna

Od soboty wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej

20-06-2024

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie od najbliższej soboty (22 czerwca) wprowadza wakacyjną organizację komunikacji miejskiej. Zmiany w rozkładach jazdy obejmą także wybrane linie autobusowe kursujące po gminie Konstancin-Jeziorna i będą obowiązywać do 31 sierpnia.

Wakacje za pasem, a wraz z nimi czekają nas zmiany w komunikacji miejskiej. Na dwa letnie miesiące Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wprowadza specjalnie rozkłady jazdy dla wybranych linii autobusowych. Będą one obowiązywać od soboty (22 czerwca) do 1 września.

Wakacyjne rozkłady

W gminie Konstancin-Jeziorna zmiany obejmą linie 710, 724 i 742. Kursowanie autobusów pozostałych linii miejskich – 139, 200, 251, 264 i N50 oraz lokalnych L – pozostaje bez zmian. 

Zmiany w Warszawie

Z kolei w stolicy ZTM zmienia rozkłady jazdy dla tramwajów i części autobusów oraz zawiesza kursowanie wybranych linii. Rzadziej będzie też jeździło metro. Pociągi kolejki podziemnej, w godzinach szczytu, będą kursowały na pierwszej linii – co 2 minuty i 50 sekund, a na drugiej – co 3 minuty i 30 sekund. Z kolei tramwaje w dni powszednie będą kursować według specjalnego rozkładu:

 • zmniejszenie częstotliwości kursowania w godzinach szczytu – z 4 minut do 5 minut oraz z 8 minut do 10 minut.;
 • zmniejszenie częstotliwości w międzyszczycie – z 6 minut do 7,5 minut oraz z 12 minut do 15 minut.

Szczegółowe informacje oraz aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej: www.wtp.waw.pl.

Autor
Anna Błażewicz-Orczykowska

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

  Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
 • Mapa ulica

  Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

  Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.