Oddali hołd bohaterom, poległym i pomordowanym | Konstancin-Jeziorna

Oddali hołd bohaterom, poległym i pomordowanym

17-09-2021

Ryszard Machałek oraz Dariusz Zieliński – zastępcy burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem ofiar katyńskich. Hołd bohaterom oddali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego.

Pomnik „Katyń – ocalić od zapomnienia”, zlokalizowany w pasażu im. Henryka Sienkiewicza, upamiętnia 14 mieszkańców Konstancina-Jeziorny, którzy wiosną 1940 r. zostali zamordowani przez NKWD w Katyniu, Ostaszkowie i Miednoje. Inicjatorką jego budowy była Hanna Gutkowska, a wnioskodawcą – Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina. W tym roku mija 11 lat od jego odsłonięcia.

W 82. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę gmina Konstancin-Jeziorna pamiętała o tamtych wydarzeniach. W piątek (17 września) Ryszard Machałek oraz Dariusz Zieliński – zastępcy burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego oddali hołd ofiarom komunizmu. W miejscu pamięci złożono kwiaty oraz zapalono znicze.

Galeria zdjęć

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Maszyna podczas frezowania jezdni asfaltowej, w tle nogi pracowników.

    Frezowanie jezdni i nowy asfalt, będą utrudnienia w ruchu

    Najpierw frezowanie, później nowy asfalt. Rusza remont ul. Podlaskiej w Parceli i ul. Kopernika, na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Sobieskiego, w Konstancinie-Jeziornie. W związku z zaplanowanymi pracami prosimy kierowców o nie parkowanie samochodów na wspomnianych ulicach w dniach: 29
  • Mężczyzna, kominiarz stoi na dachu. Ubrany jest w czarną kurtkę, na głowie ma czarny kapelusz. Na plecy ma zarzucone urządzenie do czyszczenia kominów z drutami ułożonymi w okrąg. W tle domy jednorodzinne i błękitne niebo.

    Kominiarze przypominają o okresowych przeglądach

    Sezon grzewczy ruszył na dobre. Warto więc przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków o ciążących na nich obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Krajowej Izby Kominiarzy.