OSP Konstancin-Jeziorna ma nową łódź ratowniczą | Konstancin-Jeziorna

OSP Konstancin-Jeziorna ma nową łódź ratowniczą

26-01-2023

Kolejna Ochotnicza Straż Pożarna doposażona. Tym razem nowy sprzęt otrzymała jednostka z Konstancina-Jeziorny. To nowoczesna łódź, która będzie wykorzystywana m.in. do działań ratowniczych na Wiśle. We wtorek (24 stycznia) miało miejsce jej uroczyste przekazanie.

W miniony wtorek (24 stycznia 2023 r.) na terenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Kalwarii odbyła się zbiórka, podczas której jednostki z Konstancina-Jeziorny, Baniochy, Cendrowic, Czaplina, Czaplinka, Góry Kalwarii, Pęcławia i Wojciechowic otrzymali nowy sprzęt i wyposażenie. W uroczystości wzięli udział m.in.: Piotr Uściński – sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Michał Prószyński – dyrektor Gabinetu Politycznego MSWiA i Józef Zalewski – przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Do OSP Konstancin-Jeziorna trafiła łódź ratownicza z wyposażeniem o wartości ok. 100 tys. zł. Sprzęt będzie wykorzystywany w sytuacjach ewentualnego zagrożenia powodziowego oraz do działań ratowniczych na Wiśle. Łódź jest aluminiowa, płaskodenna, a więc trudno ją uszkodzić i niezatapialna ponieważ posiada specjalne komory wypornościowe. Jednorazowo można nią ewakuować 10 osób.

OSP Konstancin-Jeziorna otrzymała ją w ramach realizacji pilotażowego programu zakupu łodzi ratowniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa mazowieckiego. Jest on finansowany z rezerwy celowej Budżetu Państwa.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Biała rzeźba autorstwa Łukasza Krupskiego ustawiona przed budynkiem konstancińskiego ratusza.

    „Obecność” – niezwykła wystawa rzeźb Łukasza Krupskiego

    To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych tej wiosny. Wystawa „Obecność”, prezentująca rzeźby Łukasza Krupskiego, zagości w przestrzeniach Hugonówki, Parku Zdrojowego oraz konstancińskiego ratusza. Wernisaż odbędzie się 16 maja br. o godz. 18.00 w ramach tegorocznej Nocy Muzeów.
  • Sala posiedzeń konstancińskiego magistratu wypełniona uczestnikami podczas dyskusji nad projektem Planu Ogólnego Gminy Konstancin-Jeziorna.

    19 maja kolejna dyskusja nad projektem Planu Ogólnego Gminy

    We wtorek (19 maja) o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone projektowi Planu Ogólnego Gminy Konstancin-Jeziorna. Okazją do dyskusji nad dokumentem będzie posiedzenie Komisji Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych Rady Miejskiej.