OSP Skolimów w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym | Konstancin-Jeziorna

OSP Skolimów w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

11-12-2024
fot. OSP Skolimów

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy to elita wśród strażaków ochotników. Od kilku dni do tego grona należy także Ochotnicza Straż Pożarna w Skolimowie. Uroczyste wręczenie decyzji o włączeniu jednostki do systemu odbyło się w miniony poniedziałek (9 grudnia) w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie. W miniony poniedziałek (9 grudnia) jednostka oficjalnie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wręczenie decyzji odbyło się podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. 

Razem można więcej

Ten ważny i długo wyczekiwany dokument z rąk Artura Gonery, mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, oraz Antoniego Tarczyńskiego, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, odebrała Justyna Ślusarczyk, prezes skolimowskiej jednostki. W tej ważnej chwili druhnom i druhom towarzyszyła Katarzyna Tusińska, zastępczyni burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. – Dziękujemy wszystkim, którzy są częścią naszego sukcesu – podkreśliła w mediach społecznościowych druhna Justyna Ślusarczyk. – Razem możemy więcej. 

Grono najlepszych

Oprócz OSP Skolimów, w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego weszło jeszcze 11 innych jednostek z całej Polski. Musiały one spełnić szereg rygorystycznych wymagań. Kluczowe kryteria obejmują posiadanie nowoczesnego sprzętu, odpowiedniej liczby wyszkolonych druhów, niezawodnych systemów łączności, efektywnego systemu powiadamiania i alarmowania, a także stałą gotowość do podejmowania działań ratowniczych. W gminie Konstancin-Jeziorna do KSRG należą obecnie cztery jednostki. Obok OSP Skolimów są to jeszcze: OSP Bielawa, OSP Konstancin-Jeziorna i OSP Kawęczynek.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Samochód firmy Jarper odbierający odpady komunalne na jednej z ulic Konstancina-Jeziorny

    Nowy harmonogram odbioru odpadów

    Nowy harmonogram odbioru odpadów w gminie Konstancin-Jeziorna będzie obowiązywał od sierpnia do października 2026 r. Do czasu rozstrzygnięcia trwającego przetargu usługę nadal będzie realizowała firma Jarper.
  • Niebieski autobus linii lokalnej na tle ulicy w Konstancinie-Jeziornie z planszą informującą o zmianach na linii L15 i braku dojazdu do Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w dniach 29–31 lipca 2026 r.

    Zmiany w komunikacji – w dniach 29–31 lipca linia L15…

    Od środy do piątku (29–31 lipca br.) autobusy linii L15 będą kursowały zmienioną trasą – wyłączone z obsługi zostaną przystanki Centrum Rehabilitacji 01, Os. Elsam 01 oraz Dom Rencisty PAN 01. Utrudnienia są związane z pracami budowlanymi prowadzonymi przy Centrum Kompleksowej Rehabilitacji.