OSP Słomczyn z promesą na nowy wóz strażacki | Konstancin-Jeziorna

OSP Słomczyn z promesą na nowy wóz strażacki

15-04-2022

Ochotnicza Straż Pożarna w Słomczynie otrzymała promesę w wysokości 450 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Ze swojej strony gmina Konstancin-Jeziorna dołoży drugie tyle, a powiat piaseczyński – 100 tys. zł. 

OSP Słomczyn będzie miała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jednostka na jego zakup pozyskała dofinansowanie ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Promesę na kwotę 450 tys. zł druhowie odebrali w miniony czwartek (14 kwietnia).

Ponad podziałami 

W uroczystości, która odbyła się w sali posiedzeń konstancińskiego magistratu, wzięli udział: Michał Prószyński – szef gabinetu politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Kazimierz Jańczuk – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, Leszek Szcześniak – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, Sergiusz Muszyński – radny powiatu piaseczyńskiego, Irena Śliwka – radna gminy Konstancin-Jeziorna oraz Piotr Śliwka – prezes zarządu OSP Słomczyn – z delegacją druhów. – To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszej jednostki – przyznał prezes OSP Słomczyn. – Nie mogłoby się ono odbyć gdyby nie współpraca wielu dobrych ludzi, którzy ponad podziałami wspierali nas w pozyskaniu środków na zakup wozu. Będzie to pierwszy nowy pojazd w OSP Słomczyn, który zabezpieczy naszą gotowość operacyjną na lata.

Z budżetu gminy i powiatu

Do nowego wozu dla strażaków z OSP Słomczyn dołożył się także powiat piaseczyński – przeznaczył na ten cel 100 tys. zł. Z kolei gmina Konstancin-Jeziorna zabezpieczyła wkład własny w wysokości 450 tys. zł. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie postępowania przetargowego na zakup wymarzonego samochodu. 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

    29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
  • Traktor na polu uprawnym.

    Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

    Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.